Hlavní navigace

Skype se naučí simultánně překládat během hovoru

Microsoft pracuje na novince, která umožní simultánní strojový překlad během Skype hovoru. Nejde tedy jen o překlad textových zpráv, ale chystaný Skype Translator u vybraných jazyků dokáže přeložit i mluvenou řeč.
Martin Tábor 9. 6. 2015

Sdílet

Také patříte mezi nemalou část populace, která zrovna neoplývá nadáním pro jazyky? Případně litujete, že zrovna váš rodný jazyk nemůže patřit do prestižní skupiny těch „světových“? Pro nás všechny se možná konečně blýská na lepší časy. K dispozici je mnoho překladatelských aplikací pro smartphony a stále se zlepšují jejich dovenosti. Nyní však přišel na řadu i Skype, který umožňuje audiovizuální konverzaci s lidmi z celého světa. Microsoft totiž pracuje na speciální verzi Skype Translator Preview, která je k dispozici coby „moderní“ aplikace pro Windows 8.1 a 10.

Skype Translator Preview

Její součástí je nová funkce, která dokáže při běžném hovoru přeložit angličtinu, španělštinu, italštinu a jeden dialekt čínštiny. V nabídce je pak dalších padesát jazyků, s nimiž si Skype poradí v textové konverzaci. Mezi zmíněnou padesátkou je přítomna naštěstí i čeština. Pakliže ovšem zvládáte alespoň angličtinu a chcete se dorozumět kupříkladu s Číňanem nebo jen mluvčím některého ze dvou zbývajících evropských jazyků, není problém mluvit či psát anglicky a mluvenou mateřštinu svého kolegy si nechat zobrazit v podobě anglického textu. Tak jako konkurenční řešení od Googlu, ani Skype Translator zatím není zdaleka dokonalý. Pro běžné dorozumění však již postačuje a vývoj technologií navíc pokračuje velmi rychle.

Zdroj: skype.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty