Hlavní navigace

Skype pro Windows Store končí! Zůstane jen desktop

Martin Tábor

Zdá se to neuvěřitelné, ale Microsoft se rozhodl pohřbít "dotykovou" verzi Skypu pro Windows 8.1. Ta měla spolu s jinými aplikacemi přitom dělat nové platformě Windows Store reklamu, což se příliš nezdařilo.

Sdílet

Microsoft v případě Windows 8 vkročil do slepé uličky. Tedy – jak se zdá – bylo tomu tak alespoň u dotykové verze Skypu, která za pár týdnů svou pouť končí. Žádné bližší podrobnosti Redmond nezveřejnil, ale je patrné, že vývoj dvou zcela samostatných aplikací zkrátka příliš nezvládal a navíc by to bylo po příchodu Windows 10 zbytečné. Zajímavé je, že ovšem dostala přednost klasická desktopová verze, která má sice delší tradici, ale moc to neodpovídá marketingovým trendům.

<p>&#160;</p>

Skype pro Windows 8.1

Aplikace na Windows Store byly v době Osmiček zcela nová platforma, pro niž neexistovaly aplikace, a Microsoft měl sám co dělat, aby obchod naplnil vlastními referenčními programy. Windows 10 jsou pak nové v tom, že mezi aplikacemi Windows Store a těmi běžnými již nebude pro koncového uživatele velký rozdíl. Oba typy poběží klasicky na ploše. To, že Microsoft ovšem přisoudil další život klasickému Skypu, jen dokládá, že ten dotykový se zatím nepodařilo dotáhnout „příliš daleko“. Možná už od 7. července tak bude na Storu komunikátor přístupný jen majitelům (rovněž pohřbených) tabletů s Windows RT, kde běžné aplikace nefungují.

Zdroj: skype.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty