Hlavní navigace

Skype byl konečně uvolněn pro Android

Majitelé mobilů s operačním systémem Google Android se na příchod programu Skype na tuto mobilní platformu docela načekali. Nyní byl Skype pro Android uvolněn, užijí si ho ale jen uživatelé vlastnící nejnovější verzi tohoto operačního systému.
David Procházka

Sdílet

Vzhledem k tomu, jak dlouho je Android na světě, je docela překvapivé, že byl Skype vydán až nyní. Verze pro Android tak doplňuje paletu mobilních verzí tohoto komunikačního programu. Skype je nyní dostupný na iPhone, Android a Symbianu. Kromě mobilů je dostupný i na WiFi telefonech nebo herní platformě Sony PSP. Uživatelé Androidu tak mohou opustit využívání programu Fring, který jim Skype doposud jakž takž nahrazoval. To vše za předpokladu, že vlastní zařízení, které disponuje nejnovější verzí Android 2.1. Starší verze nejsou podporovány.

Uživatelé tak mohou jásat, ale o jásotu mobilních operátorů si nemusíme dělat iluze. Masové využívání VoIP telefonie snižuje klasickým operátorům zisky. Je zřejmé, že velká část uživatelů Androidu nebude Skype využívat natolik, aby se tržby operátorů rapidně snížily. Ale Skype je pověstný svou datovou náročností, zejména velkým vytížením datové sítě. Z řad uživatelů Androidu se ozývají hlasy, že až uvedením Skype na Android tato platforma skutečně dospěla. Až praxe ukáže, jak dalece bude VoIP využívána a zda mobilní operátoři nesáhnou k určitým restrikcím vůči této úsporné činnosti řady uživatelů chytrých mobilních telefonů. Instalátor pro Android je dostupný na domovské stránce výrobce.

Zdroj: IntoMobile

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty