Hlavní navigace

Skype 8: zcela nová aplikace s nahráváním hovorů

Jestliže používáte klasickou desktopovou aplikaci Skype, pak vězte, že již 1. září přijde změna. Microsoft totiž ukončí podporu Skypu 7, aby jeho místo mohla zastoupit modernější varianta komunikátoru.
Martin Tábor 23. 7. 2018

Sdílet

Skype si svou slávu budoval od roku 2003 jako samostatná společnost a ještě před pár lety představoval synonymum internetového volání a videohovorů. Dnes samozřejmě existuje více alternativ, ale Microsoft má dobrý důvod, aby v konkurenčním boji pokračoval se vší vervou. V roce 2011 totiž koupil technologii i značku za těžko představitelných 8,5 miliardy dolarů. Komunikátor byl již tehdy multiplatformní a nabízel např. variantu pro Linux. Pravdou je, že Microsoft se zaměřil spíše na vývoj pro někdejší systém Windows Phone a Windows 8.

PůvodníSkype 7 pro Windows (desktopová verze)

Určitě si ještě pamatujete, jaký „úspěch“ nakonec obě platformy na trhu zaznamenaly – vývoj Skypu je tedy poznamenán řadou slepých uliček, kdy programátoři vkládali čas a úsilí do variant pro operační systémy, které se posléze na trhu neprosadily. Klasický desktopový klient pro Windows tak celkem dlouho zůstaval stranou zájmu a funkce přibývaly velmi pozvolna. Skype 8 je o to větším překvapením! V aktuálních Windows 10 je totiž defaultně předinstalován „univerzální“ Skype, který se nachází v Microsoft Store.

Nová aplikace Skype 8

Namísto toho, aby byla desktopová varianta zcela odsunuta na vedlejší kolej, teď přichází její osmá verze, jež je zřejmě postavena na nových základech. Vysvětlení může být takové, že Microsoft chce vyhovět co největšímu počtu uživatelů a zabránit tak jejich odlivu k jiným službám. Důležitou informací je, že od 1. září si ze Skypu 7 (či starších) nezavoláte a aktualizace je tedy nezbytná. Microsoft zároveň slibuje, že do desktopového Skypu přidá spoustu novinek. Nahrávání hovorů bez instalace (často placených) doplňků třetích stran je již potvrzeno!

Zdroj: skype.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty