Hlavní navigace

Skype 5.7: upevnění partnerství s Facebookem

<p>&#160;</p>
Nová betaverze stále velmi oblíbeného komunikátoru Skype s sebou přináší především opět lepší spolupráci se sociální sítí Facebook. Tentokrát se jedná především o zlepšení podpory videohovorů.
Martin Tábor 16. 1. 2012

Sdílet

V posledních verzích Skype pracuje na čím dál těsnější integraci Facebooku do svého IM klienta. V minulých aktualizacích se již objevila synchronizace kontaktů a možnost prohlížení a přispívání na tzv. "zeď". Zároveň je možný s facebookovými kontakty i chat, a to stejným způsobem jako s běžnými kontakty přímo ze sítě Skype. Verze 5.7 s s největší pravděpodobností pomalu, ale jistě blíží k vydání finálního sestavení a všem uživatelům by měla přinést značné zlepšení v podobě kvalitně odladěného videochatu s kontakty na zmiňované sociální síti.

 

Skype 5.7 Beta

Zajímavostí je např. i to, že jen za minulý rok stoupl celkový počet provolaných minut po síti Skype o celých 48 procent. Toto číslo svědčí o značné oblíbenosti služby a i o tom, že se desktopový IM klient rozhodně nechystá "do starého železa". Propojení s největší sociální sítí je navíc krok, který by mohl uživatelskou základnu ještě více rozšířit. Nová verze samozřejmě přinese i opravu mnoha známých problémů, a ač není v současné době ještě vše plně odladěno, zájemci již mohou aktuální build bez větších potíží vyzkoušet.

Zdroj: skype.com

Autor článku