Hlavní navigace

Skype 4.1 přináší screensharing

David Sillmen

Estonská společnost Skype vypustila do světa betaverzi 4.1, která přináší hned několik povedených novinek. Tou asi největší je sdílení obrazu, který máte zrovna sami na monitoru, aniž byste museli cokoliv posílat.

Sdílet

Společnost Skype vypustila do světa betaverzi 4.1 stejnojmenného Voice over IP (VoIP) klienta. Ten s sebou přináší celou řadu novinek, z nichž za zmínku stojí zejména takzvaný „screensharing“, tedy sdílení obrazovky, jenž je znám už z verze pro Macy. Jeho funkčnost je jednoduchá. Na požádání se díky němu dá vyměnit obsah vaší obrazovky s ostatními uživateli Skype. Tímto způsobem se dají jednoduše ukázat prezentace nebo obsahy dat, aniž byste je museli přímo posílat. 

Důležité přitom je, že se v tomto případě nebuduje žádné vzdálené ovládání počítače, což by jistě nebylo ve většině případů vítané. Druhý uživatel rozhodně nemá přístup k oněm ukazovaným datům, ani k ničemu dalšímu na vašem počítači. Plocha je jednoduše nasnímána a v reálném čase odeslána partnerovi, se kterým komunikujete. Kromě toho se nyní dají do Skype importovat kontakty z LinkedIn, AOL, Google Mail, Windows Live Messenger a Yahoo. Vrací se také upozorňování na narozeniny.

Zdroj: Skype

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty