Hlavní navigace

Service Pack 1 pro Office 2013 potichu uvolněn

Pro Microsoft tzv. Service Packy již nadále rozhodně nepředstavují žádnou prioritu. Dokládá to způsob aktualizace rodiny nejnovějších Windows 8.x a existence dalších produktů typu Office Online apod. Přesto nyní v tichosti vyšel SP1 pro Office 2013.
Martin Tábor 27. 2. 2014

Sdílet

V Redmondu se po vydání Windows 8 začali u softwarových aktualizací ubírat zcela jiným směrem. Byl radikálně zkrácen vývojový cyklus jednotlivých verzí Windows, a to ještě nepočítáme „menší“ upgrady, vycházející např. i po několika měsících. Větší aktualizace Windows 8.1 tu s námi není nijak dlouho a již je plánován další upgrade/update v podobě Windows 8.1 GDR1 (či Update 1). Každá z těchto větších aktualizací přitom do systému přináší nové funkce a vylepšení. Nutno zmínit, že do budoucna tomu jinak nebude zřejmě ani u kancelářského balíku, který je pro Microsoft zcel stěžejním produktem hned po Windows. Microsoft Office 2013 je však možná posledním vydáním, které alespoň zčásti stojí na starších základech.

Microsoft Office 2013 SP1 – ilustrační obrázek
 

Bez ohledu na to, že z něho vychází webová verze Office a tzv. Office 365, což je vlastně služba, poskytující v zákazníkem předplacené době stále nejaktuálnější verzi „Kanceláře“ od Microsoftu, je klasická desktopová varianta na SP balíčky očividně připravena. Otázkou však je, jestli není SP1 zcela posledním, stejně jako např. u Windows 7. Co se novinek týče, je SP1 pro Office 2013 skutečně věrný „staré šabloně“. Funkčních novinek skutečně není mnoho a jedná se vlastně o souhrn všech doposud vydaných aktualizací plus některá vylepšení kompatibility s Windows 8.1 a Internet Explorerem 11. Instalační balíčky mají různé velikosti – 32bitová verze asi 670 MB, 64bitová mírně přes 800 MB. Další možností je samozřejmě instalace skrze Windows Update.  Pakliže tedy chcete vyšší stabilitu, rychlost, bezpečnost nebo jen instalujete čistý Office 2013, s aplikací SP1 rozhodně neváhejte!

Zdroj: betanews.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty