Hlavní navigace

S čím přichází Google Chrome 30?

Prohlížeč Google Chrome 30 byl prohlášen za stabilní a probíhající skryté aktualizace nenápadně obohacují počítače uživatelů o nové funkce. Ti, kteří Google Chrome zatím nepoužívají, zase mohou mít o nějaký ten důvod navíc browser alespoň vyzkoušet.
Martin Tábor

Sdílet

Již skutečně podzimní Google Chrome 30 mnoho novinek sice nepřináší, ale přeci jen může některými drobnostmi a vyšší stabilitou mile překvapit. Jednou z nových dovedností čerstvého třicátníka je mnohem jednodušší vyhledávání pomocí obrázků. Na jakékoli webové stránce totiž stačí kliknout na požadovaný obrázkový prvek pravým tlačítkem myši a v kontextové nabídce  již jen zvolit položku „Vyhledat tento obrázek pomocí služby Google“. Jednodušší to pro uživatele snad být ani nemůže a hledávání pomocí obrázků je opravdu mocný a inovativní nástroj, který přináší zcela nové a netušené možnosti nalezení takřka jakékoli informace.

Google Chrome 30.0.1599.66

Jako vždy ovšem zabralo vývojářům kromě novinek mnoho času i opravování chyb či zvyšování výkonu. Google Chrome 30 obsahuje podle oficiálního blogu asi 50 bezpečnostních „záplat“ a další opravy, které mají na svědomí právě zvýšení výkonu či stability. Za velký počet odhalených zranitelností bylo vyplaceno 27 000 dolarů, což aktuálně představuje asi 511 000,– Kč. Vzhledem k tomu, že někteří lidé přispěli odhalením i více nedostatků, je výše jejich odměny již více než příjemná.

Zdroj: blogspot.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty