Hlavní navigace

S antivirem ve Windows 8 Microsoft zatím neoslnil

<p>&#160;</p>
Bezpečnostní firma Sophos otestovala nové vestavěné antivirové řešení ve Windows 8. Výsledky testů jsou prozatím méně než uspokojivé, a tak nezbývá než doufat, že do konečného vydání Microsoft na této části ještě pilně zapracuje.
Martin Tábor 3. 10. 2011

Sdílet

Za firmu Sophos podal vyjádření Chester Wisniewski, Senior Security Advisor společnosti Sophos, který podrobil nový vestavěný antivirus Microsoftu pečlivému testování. Z něj vyplynulo, že antivirová aplikace zatím zdaleka nedosahuje kvalit konkurenčních placených produktů, přičemž z celkového vzorku testovaného malwaru dokázal antivirus zachytit cca 50% škodlivého kódu. Nová aplikace je následovník produktu Windows Defender, který se poprvé v operačním systému firmy Microsoft objevil s příchodem Windows Vista. U posledního řešení se však jedná v podstatě pouze o AntiSpyware.

Antivirové řešení od Microsoftu – Security Essentials

Vylepšenou verzí vestavěného Windows Defenderu se stal v podstatě nedávno rovněž bezplatný program Microsoft Security Essentials, který je již brán jako komplexní řešení pro ochranu před malwarem a je nabízen prostřednictvím služby Windows Update. Bohužel kromě faktu, že je program pro legální uživatele Windows zdarma, disponuje malými systémovými nároky a přehledným ovládání, moc dalších pozitivních atributů nemá. V nezávislých srovnávacích testech si totiž, co se detekce týče, nevede příliš dobře. Pakliže by chtěl Microsoft překvapit a nabídnout skutečně kvalitní integrované bezpečnostní řešení, je před ním v současné době jistě ještě hodně práce.

Zdroj: sophos.com

Autor článku