Hlavní navigace

Říjen 2016 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

První místo mezi novinkami měsíce října s malým náskokem obsadil software pro prolomení bezpečnostních klíčů. Na druhé příčce se pak umístil nástroj na vytvoření bootovacího disku.
Coudy

Sdílet

Jako každý měsíc, i tentokrát vám přinášíme přehled patnácti novinek, které si uživatelé nejčastěji stáhli z katalogu Stahuj.cz. Na pomyslném prvním místě se objevil s malým náskokem software pro prolomení bezpečnostních klíčů. Druhé místo pak obsadil nástroj na vytvoření bootovacího disku. Na pomyslném třetím místě se nachází výborná aplikace pro odstranění malwarových infekcí. Samozřejmě se jako vždy společně podíváme i na další zajímavé programy umístěné v žebříčku nejstahovanějších programů za poslední kalendářní měsíc.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Aircrack-ng GUI Freeware 150
2.  Easy2Boot Freeware 144
3.  RegRun Reanimator Freeware 124
4.  A Sharper Scaling Freeware 119
5.  iCleaner Pro Freeware 82
6.  Video Clip QuickTool Freeware 76
7.  Yout Player Freeware 70
8.  Google Birdseye Maps Downloader Freeware 64
9.  WD SSD Dashboard Freeware 64
10.  iCareAll PDF Editor Freeware 58
11.  MyArchive Freeware 56
12.  ESET Win32/Virlock Cleaner Freeware 56
13.  Web Performance Load Tester Freeware 52
14.  MemoryTamer Freeware 51
15.  Twitch Leecher Freeware 49

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

1. Aircrack-ng GUI

Na prvním místě našeho žebříčku se s pěkným náskokem umístil program s názvem Aircrack-ng GUI. Jedná se o software určený k prolomení bezpečnostních klíčů WEP a WPA za pomoci jednoho z několika typů útoků. Jedná se o nástroj určený výhradně pro autorizované síťové administrátory se snahou získat heslo k bezdrátové síti, kterou spravují. Program umožňuje obnovovat 802.11 WEP a WPA-PSK klíče po zpracování tzv. capture souboru (CAP, PCAP, IVS nebo DUMP). Software se spoléhá na standardní FMS (Fluhrer, Mantin and Shamir) útok, doplněný o KoreK a PTW útoky.

 

Pohled na aplikaci Aircrack-ng GUI
 

2. Easy2Boot

Na druhém místě se umístila aplikace s názvem Easy2Boot. Jedná se o nástroj pro vytvoření bootovacího média za pomoci klasického USB flash disku. Jedná se o utilitu v příkazové řádce, klasické grafické prostředí tedy není k dispozici. S programem je možné vytvořit nejen bootovací USB flash disk, ale také externí pevný disk (HDD) nebo SSD disk. Nechybí podpora UEFI bootování a především možnost uložení více operačních systémů, program tedy poskytuje možnost multi-bootu.

Pohled na spuštěnou aplikaci Easy2Boot
 

3. RegRun Reanimator

Pomyslnou třetí příčku obsadil RegRun Reanimator. Jedná se o nástroj pro odstranění malwarových infekcí, včetně trojských koní, adwaru, spywaru nebo rootkitů. Program umožňuje provést kontrolu lokálního disku pro nebezpečné soubory, stejně tak si poradí s analýzou na vzdáleném počítači připojeném k síti. Součástí je funkce pro opravu problémů a čištění systému po odstranění infekcí. Je schopen se vypořádat s odemknutím editoru registru nebo zpřístupněním souborů, které byly virem napadeny.

Pohled na základní nabídku programu

Další užitečné aplikace

Na pomyslné čtvrté příčce se umítil program A Sharper Scaling. Jedná se o nástroj pro zvětšování obrázků nebo fotografií pomocí algoritmu, který produkuje vysoce kvalitní výstup. Kromě zvětšení velikosti (a tedy i rozlišení) je program schopen dosáhnout i adekvátní ostrosti a jasnosti obrazu. Aplikace dokáže zpracovávat snímky uložené v souborových formátech JPG, PNG, BMP a TIFF. Změnu rozměrů lze provést na základě zadaného cílového rozlišení či procentuálního zvětšení.

Na pátém místě se umístila aplikace s názvem iCleaner Pro. Aplikace slouží pro odstranění nepotřebných souborů, opravu problémů v systémovém registru, nebo správu běžících procesů a startup programů. Aplikace provede analýzu disku a zobrazí množství souborů, které lze bezpečně vymazat. Tyto soubory rozděluje do několika kategorií – soubory v koši, stažená data, dočasné soubory, IE cookies, IE cache, historie IE, cache všech prohlížečů, data relací prohlížečů a historie všech prohlížečů. Nedílnou součástí je i základní správa Windows Firewallu.

Poslení zmíněnou aplikací je program Video Clip QuickTool, sloužící pro snadné stříhání klipů, otáčení nebo překlápění videí, přizpůsobení výstupní hlasitosti nebo modifikování velikosti snímků. S programem můžete vyjmout libovolnou část videa, například titulky na konci filmu nebo reklamní pauzy. Nabízí standardní způsob ovládání, pro označení konkrétní části videa stačí zvolit počáteční a koncový čas pomocí posuvníku (časové osy).

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty