Hlavní navigace

Říjen 2015 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

První místo mezi novinkou minulého měsíce s malým náskokem obsadila aplikace pro vyhledávání MP3 souborů. Druhou příčku pak okupuje aplikace pro sledování televizních stanic. Samozřejmě jako vždy navíc nabídneme i další užitečné programy.
Coudy 15. 11. 2015

Sdílet

Jako každý měsíc, i tentokrát vám přinášíme přehled patnácti novinek, které si uživatelé nejčastěji stáhli z katalogu Stahuj.cz. Na pomyslném prvním místě se objevil s velkým náskokem software, který umožňuje vyhledávání a jednoduché stažení MP3 souborů pomocí velmi jednoduché aplikace. Druhé místo pak obsadila jednoduchá aplikace pro zobrazení sledování televizních stanic pomocí internetu. Na pomyslném třetím místě se nachází výborná aplikace pro prohlížení DWG souborů a jeho následný tisk.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Turbina Mp3 Downloader Freeware 210
2.  Advanced TV Player  Freeware 193
3.  GstarCAD DWG FastView Freeware 181
4.  10AppsManager Freeware 147
5.  Spybot Anti-Beacon Freeware 94
6.  I Don't Want Windows 10 Freeware 89
7.  Driver Dr Shareware 88
8.  Passenger Train Simulator Freeware 86
9.  Windows Update MiniTool Freeware 77
10.  W10 Logon BG Changer Freeware 70
11.  CLiGGO MUSIC Freeware 68
12.  Wi-Fi Divider Freeware 68
13.  Screen Master Freeware 63
14.  EarTrumpet Freeware 61
15.  Bootable USB Test Freeware 61

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

1. Turbina Mp3 Downloader

Na prvním místě našeho žebříčku s obrovským náskokem se umístila aplikace Turbina Mp3 Downloader. Jedná se v podstatě o jednoduchý download manažer pro stahování hudebních skladeb z internetových databází. Jedná se o program, který nevyžaduje URL adresu (jako tomu je u YouTube downloaderů), ale disponuje vestavěným vyhledávacím modulem, pomocí kterého si uživatel může snadno najít skladby odpovídající konkrétnímu interpretovi nebo názvu samotné písně. Program podporuje stahování více souborů najednou.

Pohled na základní nabídku Turbina Mp3 Donloader

2. Advanced TV Player

Na druhém místě se umístila velmi zajímavá aplikace Advanced TV Player je aplikace pro přehrávání televizních stanic z celého světa bez jakýchkoli poplatků nebo potřeby dodatečného hardwaru pro příjem televizního vysílání. K dispozici je nespočet dostupných TV kanálů, jejichž výpis lze řadit na základě vybraného kritéria (například podle typu nebo regionu). Samozřejmě nechybí možnost vlastního přidání TV kanálu zadáním URL adresy streamu. Program funguje také jako přehrávač multimédií (MP4, WMV, AVI, MKV, MOV a MPEG), stejně tak si v něm můžete zahrát hry, jako jsou Street Fighter, Angry Birds Rio, 3-D Rally, Tetris nebo Mario. 

Pohled na zajímavou aplikaci Advanced TV Player

3. GstarCAD DWG FastView

Pomyslnou třetí příčku obsadila velice zajímavá aplikace pro snadné prohlížení, sdílení a tisk DWG výkresů (DWG Viewer). S použitím inovativních zobrazovacích nástrojů umožňuje rychlejší a přesnější prohlížení i velkých DWG souborů. Aplikace je určena pro Windows a podporuje čtení formátů DWG, DXF, DWS a DWT. Práce s GstarCAD DWG FastView je opravdu jednoduchá. I bez předešlých zkušeností s CAD aplikacemi můžete otevřít a prohlížet vícero výkresu najednou a využívat funkce přibližovaní, zvýrazňování objektů, řízení hladin, uspořádávání oken s výkresy, zobrazení na celou obrazovku, přepínání mezi modelovým a výkresovým prostorem, editace nastavení tisku a mnoho dalšího.

Pohled na spuštěnou aplikaci GstarCAD DWG FastView

Další užitečné aplikace

Na pomyslné čtvrté příčce se umístil program 10AppsManager. Jedná se o nástroj pro odinstalaci nativních Windows 10 Store aplikací, jako je Počasí, Mapy, OneNote, Skype, Fotografie, Xbox, Kalkulačka a další. Tento pomocník je schopen odstranit libovolnou předinstalovanou aplikaci v rámci operačního systému Windows 10. Celý proces je velmi jednoduchý. Stačí v hlavním okně tohoto programu zvolit ikonu konkrétní Store aplikace a kliknout na tlačítko pro odinstalaci.

Na pátém místě se umístila aplikace s názvem I Don't Want Windows 10. Jedná se o velmi elegantní řešení, jak se snadno zbavit ikony na systémové liště, která nabízí aktualizaci operačního systému na Windows 10 (z původních Windows 7 nebo Windows 8, resp. 8.1). Aplikace se postará o deaktivaci aktualizace (updatu) s kódovým označením KB3035583. Jednoduše řečeno, odinstaluje GWX.exe a všechen přidružený obsah ze systému. Ikona ‚Get Windows 10‘ se tak nadále nebude zobrazovat, a přitom uživatel nepřijde o možnost bezplatného přechodu na Windows 10 v budoucnu.

Poslední zmíněnou aplikací je Driver Dr. Jednoduchý pomocník pro nalezení chybějících nebo zastaralých ovladačů a jejich instalaci. Program nabízí standardní proces analýzy a řešení zjištěných nedostatků. V prvé řadě provede kontrolu systému, v rámci které zjistí, jaké ovladače chybí nebo jsou zastaralé. Následně umožní jejich stažení a instalaci. Databáze ovladačů využívaná touto aplikací zahrnuje více než 8 miliónů položek. Proto je velká pravděpodobnost úspěšné opravy všech nedostatků.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty