Hlavní navigace

Říjen 2014 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

S nabídkou nejvíce stahovaných aplikací dokonale vyčistíte systém od nepotřebných souborů i zrychlíte jeho běh. K dispozici je hned několik bezplatných řešení, ze kterých si jistě vyberete.
Roman Polášek 14. 11. 2014

Sdílet

Žebříček patnácti nejstahovanějších programů za uplynulý měsíc ovládly systémové utility. Můžete s nimi provést pořádný úklid na disku počítače i opravit různé problémy. Své místo si mezi nejpopulárnějšími programy našel i emulátor Androidu nebo aplikace pro snadnou konverzi a vypalování videí.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Clean Master Freeware 880
2.  Kontrola počítače Freeware 388
3.  BeeDoctor Freeware 233
4.  DUMo Freeware 192
5.  Andy Freeware 190
6.  Správce času Freeware 160
7.  Ashampoo Movie Shrink & Burn Shareware 152
8.  USB Bootable Freeware 149
9.  AlexTV Freeware 148
10.  YouTube Music Downloader Freeware 147
11.  Software Removal Tool Freeware 109
12.  DrawWiz Freeware 108
13.  Rodné číslo a IČ Freeware 106
14.  WinUSB-Maker Freeware 96
15.  Performance Maintainer Freeware 95

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

1. Clean Master

Každý počítač se používáním aplikací postupně zanáší dočasnými soubory, které zbytečně zabírají místo na disku. Samotné aplikace a často ani operační systém je však neumí dostatečně dobře vyčistit. Proto jsou zde aplikace, jako je Clean Master. S velkým náskokem se tento program stal nejvíce stahovanou novinkou za říjen.

Aplikaci stačí nainstalovat a spustit. Ihned sama zahájí vyhledávání nepotřebných souborů ve vašem počítači. Vyhledávání je velmi rychlé a po jeho dokončení je zobrazen přehledný výpis obsahující jednotlivé aplikace v počítači, spolu s objemem dat, který lze uvolnit. Data můžete vyčistit buď jen pro vybranou aplikaci, nebo pro všechny podporované. U každé aplikace lze navíc získat i podrobné informace o souborech, které program považuje za zbytečné a nabízí je tedy k odstranění.

Výhodou tohoto bezplatného programu je jeho velmi moderní a intuitivní rozhraní. Aplikace rovněž dokáže vyhledávat nepotřebné soubory po každém spuštění počítače. Po překročení stanoveného limitu vás navíc upozorní na možnost úspory místa.

<p>Aplikace Clean Master vám nabídne detailní přehled o zbytečných datech v počítači</p>

Aplikace Clean Master vám nabídne detailní přehled o zbytečných datech v počítači

Aplikace Clean Master vám nabídne detailní přehled o zbytečných datech v počítači

2. Kontrola počítače

Také druhé místo v našem žebříčku patří systémové utilitě, která vám pomůže s ozdravením vašeho systému. Jedná se o diagnostický nástroj poskytovaný službou nejdeto.cz. Po spuštění aplikace prohledá váš systém a zobrazí nalezené problémy s internetovým připojením, využitím operační paměti, chyby v registru a bezpečnosti počítače, i zbytečné programy spouštěné po startu počítače.

Po dokončení analýzy je nabídnuto spojení s technikem, který vám rád vzdáleně pomůže s opravou nalezených problémů.

<p>Kontrola počítače nejdeto.cz provede sadu testů a vyhodnotí stav systému</p>

Kontrola počítače nejdeto.cz provede sadu testů a vyhodnotí stav systému

Kontrola počítače nejdeto.cz provede sadu testů a vyhodnotí stav systému

3. BeeDoctor

Pokud si chcete poradit s problémy v počítači sami, je pro vás jako dělaná aplikace Bee Doctor. Kombinuje v sobě hned několik funkcí. Nabízí čištění, zrychlení i antivirovou ochranu počítače.

V rámci čištění vám umožní zbavit počítač nejen nepotřebných souborů, ale i stop po prohlížení internetu a doplňků internetových prohlížečů. Z hlediska zrychlení počítače aplikace umožňuje především vypnutí programů, služeb a naplánovaných úloh spouštěných po startu systému. Umí také optimalizovat některé z vlastností systému za účelem jeho zrychlení. Další součástí je antivirová ochrana systému, která se spoléhá na Avira antivirus, který patří mezi absolutní světovou špičku. Poslední součástí aplikace je pak odinstalátor aplikací. Aplikace je velmi jednoduchá na použití a nabízí moderní rozhraní, které bohužel není v češtině.

<p>BeeDoctor nabízí kromě vyčištění souborů i zrychlení systému a antivirovou ochranu</p>

BeeDoctor nabízí kromě vyčištění souborů i zrychlení systému a antivirovou ochranu

BeeDoctor nabízí kromě vyčištění souborů i zrychlení systému a antivirovou ochranu

Další užitečné aplikace

Jestliže chcete s optimalizací systému pokračovat, pak jistě vyzkoušejte i DUMo, což je program pomáhající s aktualizací ovladačů pro jednotlivé hardwarové komponenty počítače.

Vhod mohou přijít i programy WinUSB-Maker a USB Bootable, jejichž pomocí si můžete vytvořit bootovací flash disk pro účely instalace operačního systému Windows do počítače bez optické mechaniky. Zatímco první jmenovaná aplikace vytváří takový disk z iso obrazu disku, druhá jej dokáže vytvořit přímo z média v optické mechanice.

Pozornost si jistě zaslouží i program Ashampoo Movie Shrink & Burn, který slouží ke snadnému vypalování a konverzi videí. Rychle s ním připravíte video přímo pro jakékoliv zařízení nebo snížíte kvalitu videa tak, aby se vešlo na optické médium pro vypálení.

Poslední doporučovanou a velmi povedenou aplikací je Andy. Jde o program, který vám umožní s maximálním pohodlím spouštět aplikace pro systém Android na počítači s Windows. Díky tomu získáte zobrazení na velkém monitoru, rychlost díky vyššímu výkonu počítače a možnost ovládání plnohodnotnou klávesnicí.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty