Hlavní navigace

Rezervujte si bezplatný upgrade na Windows 10

Microsoft konečně oznámil datum vydání příštích Windows a také podmínky upgradu z minulých verzí. Windows 10 se na trhu objeví 29. července a již nyní si můžete zamluvit bezplatný přechod z Windows 7, 8 či 8.1.
Martin Tábor 6. 6. 2015

Sdílet

Windows 10 mají být po nezdařeném pokusu jménem Windows 8 konečně tím velkým technologickým skokem, který Microsoft dlouho plánoval. Konečně půjde opravdu o jednotnou platformu pro většinu zařízení, a tak je pochopitelně důležité, aby k nejnovějším Windows také co nejrychleji přešel co největší počet uživatelů. Microsoft tak získá nejen dobré PR, ale motivováni budou i vývojáři aplikací k tvorbě nových či převodu těch stávajících do „univerzální“ podoby. A přesně, jak Redmond předjímal, upgrade z Windows 7 a novějších bude alespoň ze začátku skutečně zdarma pro všechny uživatele s aktivovanou licencí.

Obrazovka pro upgrade na Windows 10

„Svá“ Windows 10 si můžete již nyní rezervovat skrze notifikační ikonku, která se díky jedné z aktualizací objevila v současných verzích Windows. Finální Windows 10 se pak začne šířit coby aktualizace po 29. červenci 2015, ale získat půjde i ISO pro čistou instalaci. Všechny informace by se měly objevit i na těchto stránkách. Pakliže používáte Windows XP, Vista nebo nevyužijete časově omezenou nabídku k upgradu, nezbyde než Windows 10 pořídit za cenu, která bude na obdobné cenové hladině jako současné edice systému. Windows 10 Mobile pak dorazí až koncem roku.

Zdroj: microsoft.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty