Hlavní navigace

"Quantal Quetzal" jako Beta 1. Co přináší?

"Quantal Quetzal" je jméno letošního říjnového vydání Ubuntu, které ponese zároveň číselné označení 12.10. Aktuálně dospěl vývoj již k první betě, což mimo jiné znamená, že jsou implementovány všechny důležité funkce. Na co se tedy můžeme těšit?
Martin Tábor 10. 9. 2012

Sdílet

Finální verze letošního podzimního Ubuntu by měla vyjít už 18. října a aktuálně vyšla jeho první beta. Canonical pracuje především na dalším rozvoji svého vlastního grafického prostředí Unity, které tentokrát přijde s mnohem větším počtem novinek, než předešlá verze 12.04 s prodlouženou podporou. Další rozvoj prodělal např. prvek HUD, který umožňuje integraci aplikací do nabídky Dash. Novinkou tak bude např. zobrazování velkých náhledů dokumentů, fotografií, ale i videí. Další novou funkcí je možnost integrace webových aplikací a provázání s některými funkcemi systému.

Ubuntu 12.10 „Quantal Quetzal“ – Beta 1

Zmínit lze např. Google Docs, ve kterých by mělo jít bez problému vyhledávat přímo z nabídky Dash. Technologický vývoj Ubuntu tak pokračuje dál a stále více se zaměřuje i na grafickou stránku uživatelského rozhraní, což je jedna z věcí, na kterou se dnes upíná hlavní pozornost většiny uživatelů. Canonical tak rozhodně nezahálí a vývojem Unity se snaží udržet krok se světem komerčního software. Určitou zajímavostí je i to, že instalační médium Ubuntu 12.10 bude poprvé existovat pouze v podobě DVD. Důvodem je velikost systému, kterou se již nepodařilo stlačit pod 800 MB. Na výběr však stále zůstane z 32 nebo 64 bitové varianty.

Zdroj: zdnet.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty