Hlavní navigace

První testovací verze OS Meego

David Sillmen

Chystaný operační systém pro chytré mobily a netbooky už je jen krůček od dokončení. Nyní vyšla první testovací verze. Na systému pracují společnosti Nokia a Intel, z nichž každá ho bude využívat pro své potřeby.

Sdílet

Operační systém Meego je jedním z řady systémů, které byly v poslední době ohlášeny. Je tak zástupcem trendu, kdy si jednotlivé společnosti vytvářejí vlastní systémy, jež jsou ušité na míru jejich produktům. V tomto případě spojily síly společnosti Nokia a Intel, které si nekonkurují a mohou tak v kooperaci vytvořit operační systém, který bude fungovat jak na chytrých mobilech od Nokie, tak netboocích na platformě Intel.

Meego je postaveno na Linux-Kernel 2.6.35. Aktuální testovací verze nese označení Day 1 Release a obsahuje uživatelský interface, telefonní aplikaci, SMS, prohlížeč postavený na bázi Firefox Mobile (Fennec), kontakty a správce fotografií. Meego by se mělo v plné verzi objevit už v říjnu tohoto roku. Do té doby zřejmě ještě vyjdou nějaké pokročilejší testovací verze. Tu aktuální si můžete stáhnout z domovských stránek.

Zdroj: PCGH

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty