Hlavní navigace

První beta LibreOffice 3.5 ke stažení

Nadace LibreOffice uvolnila LibreOffice 3.5 beta 1. Nadcházející verze přináší opravdu značné množství novinek, a to hlavně po stránce vylepšení dosavadních funkcí. Na konečné vydání si však budeme muset počkat zřejmě až do února 2012.
Martin Tábor 18. 12. 2011

Sdílet

Dle aktuálních informací se zdá, že fork LibreOffice se má oproti svému rodiči v podobě OpenOffice.org, který nedávno pod svá křídla převzala internetvová nadace Apache, čile k světu a již existuje i dlouhodobější vize jeho rozvoje. Následující verze 3.5, která by se měla objevit počátkem února bude obsahovat mnoho příjemných změn, které se dotknou naprosté většiny aplikací tohoto kancelářského balíku i samotného jádra. Opomenuta nebyla např. ani lepší lokalizace a s ní spojená oprava chyb pro naši slovanskou mateřštinu. Instalace beta verze je možná paralelně s aktuální, takže nic nebrání jejímu vyzkoušení již nyní.

LOdev 3.5 Beta 1

U textového procesoru Writer dojde kromě jiného k vylepšení grafického znázornění hlavičky a patičky a k zjednodušení jejich editace. Vylepšení opravy pravopisu či přidání podpory komentáří při importu a exportu mezi formátem docx. Tabulkový procesor Calc množstvím změn rozhodně nezůstává pozadu a přináší např. víceřádková vkládací políčko v horním panelu, podporu 32 000 listů, lepšený výkon a vylepšené vykreslování křivek, které je nyní založeno na standardu ODF 1.2. Změn je pochopitelně nespočetně více a lze je nalézt na oficiálních stránkách produktu. Do budoucna je navíc plánována webová verze LibreOffice i port na přenosná zařízení, minimálně s operačním systémem Android.

Zdroj: pcworld.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty