Hlavní navigace

Prozkoumejte nový dotykový Office pro Windows 10

Martin Tábor

V testovací edici Windows 10 si nově můžete stáhnout budoucí univerzální dotykové aplikace Word, Excel a PowerPoint. Jsou podobné těm z Androidu a poběží i na mobilní platformě Windows Phone.

Sdílet

Ve Windows Store Beta v posledním sestavení Windows 10 se objevilo trio nových aplikací od Microsoftu. Jedná se o Word Preview, Excel Preview a PowerPoint Preview, které patří mezi tzv. univerzální aplikace a budou tedy k dispozici pro majitele všech zařízení od stolních PC až po smartphony. Jak to ovšem vypadá, nakonec se možná nedočkají dotykové varianty výše zmíněných aplikací balíčku Office současní uživatelé Windows 8.1. Microsoft si zřejmě nechával příchod těchto tří stěžejních programů až pro ekosystém Windows 10, kde se tak ve Windows Store setkáte se současným či vylepšeným OneNote, ale již i textovým a tabulkovým procesorem, prezentačním softwarem a i zcela novým pošťákem Outlook.

Dotykový Excel Preview pro Windows 10

Ten zatím k otestování není, ale ve Windows 10 by měl sloužit dokonce jako výchozí e-mailový program. Dále se blogový příspěvek zmiňuje i o chystaném Office 2016. I když budou dotykové varianty docela schopné, desktopovou verzi Office zcela nenahradí. Pokročilí uživatelé a firmy tak budou mít ještě tento rok k dispozici další verzi plnohodnotné desktopové kanceláře, která pochopitelně nabídne i řadu dalších aplikací jako např. databázový Access. Pro běžné prohlížení a editaci základních dokumentů by však měly stačit i univerzální aplikace z Windows Store, jež budou navíc pořídíte s velkou pravděpodobností do mobilu i jinam zcela zdarma.

Zdroj: office.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty