Hlavní navigace

Protipirátská asociace nabízela torrenty

Pořádný trapas zažila americká protipirátská asociace notoricky známá pod zkratkou MPAA. Její oficiální stránky se podařilo hacknout a zobrazit zde bohatou nabídku torrentů, proti kterým asociace tak bojuje.
David Sillmen 4. 5. 2009

Sdílet

Je evidentní, že rozrušení některých kruhů obyvatelstva z verdiktu, který v minulých týdnech padl ve věci torrent trackeru The Pirate Bay, stále nepomíjí. Protipirátské asociace v čele s tou největší – americkou MPAA – se staly terčem zloby a také nejrůznějších útoků. Tentokrát se ale hackerům podařil kousek, ve který snad ani sami nedoufali. Oficiální webovou stránku MPAA se totiž podařilo na několik hodina změnit na nabídku torrentů, proti kterým asociace tak moc brojí. Dotyční dokázali stránku tak zmanipulovat, že namísto jakési ankety začala ukazovat nabídku torrentů z nenáviděného The Pirate Bay.

Zodpovědní za tento útok tvrdí, že mělo jít pouze o zábavu či humor, kterým chtěli ukázat, že ani stránka MPAA není chráněna proti takzvanému cross-scriptingu. Není ale jasné, kdo přesně tento útok inicioval. Každopádně způsobil to, že má MPAA z ostudy kabát a je opět terčem nejrůznějších posměšků na internetových diskuzních fórech. Autorita této asociace tak mezi veřejností prudce klesá. Její kroky jsou navíc velmi kontroverzní a jakoby nedbaly zájmů férových zákazníků. Uvidíme, zda se tato arogance definitivně neobrátí proti vymýtačům pirátství. To je samo o sobě chvályhodné, musí se ale provádět tak, aby mu veřejnost, respektive legálně nakupující zákazníci byli nakloněni.

Zdroj: nemesis

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty