Hlavní navigace

Prosinec 2016 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

Na prvním místě se umístil software pro komplexní analýzu a diagnostiku systému, dále pak nástroj pro vyčištění disku od souborů zanechaných po odinstalovaných počítačových hrách a program pro licenční klíče produktů Microsoft nainstalovaných ve vašem počítači.
Coudy

Sdílet

Jako každý měsíc, i tentokrát vám přinášíme přehled patnácti novinek, které si uživatelé nejčastěji stáhli z katalogu Stahuj.cz. Na pomyslném prvním místě se objevil s malým náskokem software pro komplexní analýzu a diagnostiku systému. Druhé místo pak obsadil nástroj pro vyčištění disků od souborů po odinstalaci počítačových hrách. Na pomyslném třetím místě se nachází nástroj příkazové řádky (CLI), který umožňuje obnovit a zobrazit produktové a licenční klíče produktů Microsoft nainstalovaných ve vašem počítač

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Kaspersky System Checker Freeware 275
2.  Steam Cleaner Freeware 187
3.  Windows License Key Dump Freeware 160
4.  MyFF Youtube Downloader Freeware 157
5.  Win10 Privacy Freeware 110
6.  Cybereason RansomFree Freeware 107
7.  McAfee Cloud AV Freeware 107
8.  PhotoCollageForge Freeware 99
9.  CSlide Freeware 96
10.  Lacey Freeware 91
11.  Ashampoo Driver Updater Demo 89
12.  Defender Control Freeware 89
13.  UpDown Meter Freeware 83
14.  InstaBro Freeware 74
15.  DesktopNote Freeware 68

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

1. Kaspersky System Checker

Na prvním místě našeho žebříčku se s pěkným náskokem umístil program s názvem Kaspersky System Checker. Jená se o software pro komplexní analýzu a diagnostiku systému. Umožňuje detekovat možné hrozby a zranitelná místa, stejně jako odhalit problémy, které ovlivňují výkon systému, nebo odinstalovat zvolené programy. Zobrazuje seznam detekovaných komponent, které obvykle souvisí s přítomností malwaru. Vypisuje zařízení s chybějícími ovladači, informuje o potenciálně škodlivých modifikacích hosts souboru, nebo nevhodném nastavení různých součástí OS (např. firewallu). Nedílnou součástí je výpis důležitých informací o počítači, včetně nainstalovaného antivirového programu, verze operačního systému, sériového čísla základní desky, BIOSu, procesoru, fyzické a virtuální paměti, disků, grafického adaptéru nebo třeba zvukové karty.

 

Pohled na základní nabídku aplikace
 

2. Steam Cleaner

Na druhém místě se umístila aplikace s názvem Steam Cleaner. Jedná se o nástroj pro vyčištění disku od souborů zanechaných po odinstalovaných počítačových hrách, které byly dříve zakoupeny (staženy) přes Steam, Origin, Uplay nebo GoG, ale již v počítači nejsou. Aplikace nevyžaduje jakoukoliv konfiguraci, stačí ji spustit a sama detekuje veškeré zbytečné soubory připravené k odstranění. K dispozici je seznam redistribuovatelných balíčků, které v počítači zůstaly po odinstalování PC her. Stejně tak je záhy k vidění seznam souborů, s jejichž odstraněním si z různých důvodů program nedokáže poradit. Nechybí informace o počtu nalezených balíčků (většinou CAB) a jejich celkové velikosti.

Pohled na spuštěnou aplikaci

3. Windows License Key Dump

Pomyslnou třetí příčku obsadil Windows License Key Dump. Jedná se o nástroj příkazové řádky (CLI), který umožňuje obnovit a zobrazit produktové a licenční klíče produktů Microsoft nainstalovaných ve vašem počítači. Od operačního systému Windows, přes kancelářské aplikace Office, až po vývojářské nástroje typu SQL Server nebo Visual Studio. Kromě softwaru společnosti Microsoft nechybí ani obnova aplikací třetích stran jako Sony Vegas, TuneUp Utilities, Winzip, RealVNC a desítek dalších. Aplikace nevyžaduje jakoukoliv uživatelskou interakci. Po dokončení instalace stačí spustit EXE soubor, v příkazové řádce dojde k vypsání programů společně s jejich licenčními, produktovými nebo sériovými klíči, nakonec je možné tento seznam vyexportovat do TXT souboru.

Pohled na základní nabídku programu

Další užitečné aplikace

Na pomyslné čtvrté příčce se umítil program MyFF Youtube Downloader. Jedná se o download manažer (postavený na projektech Youtube-dl a FFmpeg) pro stahování videí z YouTube. Umožňuje ukládat jednotlivá videa nebo celé seznamy. Na místo videa je možné stáhnout pouze extrahovanou zvukovou stopu ve formátu MP3 (64 Kbps, 128 Kbps nebo 192 Kbps). Případně převést původní formát videa (tj. MP4) do formátu AVI. Samozřejmostí je možnost nastavení výstupního adresáře pro stažené audio nebo video soubory. Nechybí ani vestavěná funkce pro aktualizování Youtube-dl enginu, který je již součástí, ale postupně jsou vydávány nové verze.

Na pátém místě se umístila aplikace s názvem Win.Privacy. Jedná se o nástroj pro blokování domén, které jsou využívány k odesílání dat do Microsoftu, stejně tak lze zakázat sledovací služby ve Windows 10 jedním kliknutím. Prostředí aplikace je velmi přehledné. V horní části jsou k zobrazení základní údaje o operačním systému (vydání, verze, platforma, systémový adresář). V dolní části je k dispozici log událostí. Blokování služeb je realizováno jediným tlačítkem.

Poslení zmíněnou aplikací je program Cybereason RansomFree. Jedná se o nástroj pro zabezpečení počítače před nebezpečným ransomwarem. Program nefunguje stejným způsobem jako ostatní nástroje pro boj s ransomwarem, neboť realizuje ochranu v reálném čase, neslouží tedy pro obnovení (dešifrování) již napadených souborů. Stav zabezpečení je zobrazen v hlavním okně. Software nenabízí pouze ochranu lokálního disku, ale i síťových diskových zařízení. Pro zvýšení úrovně zabezpečení je možné nechat aplikaci umístit několik dokumentů do složek, které bývají terčem ransomwarového útoku nejčastěji.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty