Hlavní navigace

Prosinec 2012 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

Konec roku patřil hned několika kvalitním aplikacím. Vyzkoušet můžete internetový prohlížeč s cloudovým úložištěm zdarma, propracovanou čtečku dokumentů a výborný editor zvukových souborů.
Roman Polášek 18. 1. 2013

Sdílet

Velmi vyrovnané pořadí přinesl měsíc prosinec. I na předních pozicích rozhodovalo o umístění jen několik stažení. Můžete se rovněž těšit na přísun kvalitních aplikací z mnoha různých oborů. Navíc na vás čeká hned několik netradičních produktů, jako je aplikace pro hlídání pitného režimu nebo simulace rozhraní Metro z Windows 8 pro starší systémy.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Maxthon Cloud Browser Freeware 492
2.  MartView Freeware 489
3.  Ocenaudio Freeware 482
4.  Pitný režim POHODA Freeware 446
5.  WizTree Freeware 438
6.  Windows 8 Codecs Freeware 407
7.  Classic Start 8 Freeware 382
8.  SuperTux Freeware 343
9.  WinMetro Freeware 330
10.  Home Media Center Freeware 307
11.  Super MP3 Download Freeware 302
12.  Mageia Freeware 284
13–14.  HitmanPro Shareware 280
13–14.  ImBatch Freeware 280
15.  7-PDF Printer Freeware 277

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

3. Ocenaudio

Provádíte-li často úpravy zvukových souborů, můžete vyzkoušet Ocenaudio. Jedná se o bezplatný a přitom kvalitní nástroj, jehož pomocí snadno upravíte jakoukoliv hudební nahrávku. S aplikací budete moci nejen snadno stříhat hudební soubory, ale také umožní přidávat do nich efekty, případně generovat tóny a šum. Díky svým funkcím je tak určena nejen pro začátečníky, ale i pokročilé uživatele s vyššími nároky na funkčnost i kvalitu.

Rychlá editace audio souborů s aplikací Ocenaudio

Rychlá editace audio souborů s aplikací Ocenaudio

Rychlá editace audio souborů s aplikací Ocenaudio

2. MartView

Pokud rádi čtete, jistě vás zaujme druhá nejstahovanější novinka v katalogu s názvem MartView. Jedná se o pokročilý prohlížeč dokumentů ve formátech pdf a epub. Může sloužit například jako alternativa k Adobe Readeru.

Po pohodlné prohlížení dokumentů nabízí rozhraní, které se automaticky skrývá, a neruší tak při čtení. Nabízí navíc hned několik různých způsobů prohlížení dokumentů. Obsah můžete posouvat nejen vertikálně nebo horizontálně, ale také otáčením stránek jako při čtení skutečné knihy.

Součástí aplikace je i katalog knih, který obsahuje především cizojazyčné časopisy. O kvalitní čtivo tedy nebudete mít nouzi. Nové dokumenty může navíc přidávat kdokoliv. Stažené knihy si můžete organizovat pomocí knihovny, takže i ve větším množství dokumentů lehce udržíte pořádek. Kompletní popis funkcí pak naleznete v naší recenzi programu.

Aplikace MartView a její hlavní ovládací prvky

Aplikace MartView a její hlavní ovládací prvky

Aplikace MartView a její hlavní ovládací prvky

1. Maxthon Cloud Browser

Zasloužené, i když velmi těsné, vítězství získal v prosinci nový Maxthon Cloud Browser. Jedná se o novou verzi oblíbeného prohlížeče Maxthon, jejíž nejvýznamnější novinkou je integrované úložiště v cloudu.

Každý uživatel tohoto prohlížeče získá po bezplatné registraci 10 GB místa pro svá data v cloudu. Lze do něj uložit jakýkoliv stažený soubor, nebo třeba obrázek z internetu. Soubory pak můžete kdykoliv stáhnout, aniž byste museli hledat původní umístění, odkud jste soubor stáhli poprvé. Zároveň slouží cloudové úložiště k záloze vašich oblíbených stránek, nastavení, údajů vložených do adresní řádky, rozšíření nebo nastavení blokovaných reklam. Pokud se na jiném počítači přihlásíte pod svým účtem v této aplikaci, veškerá data a nastavení budete mít díky cloudovému úložišti ihned k dispozici.

Maxthon Cloud Browser patří mezi funkčně nejlépe vybavené prohlížeče na trhu. Integrace cloudového úložiště rozhodně stojí za vyzkoušení. Pokud však váháte, nebo vás zajímají všechny jeho novinky, můžete si přečíst článek, který byl této novince věnován.

Maxthon Cloud Browser nabízí každému až 10 GB úložiště v cloudu

Maxthon Cloud Browser nabízí každému až 10 GB úložiště v cloudu

Maxthon Cloud Browser nabízí každému 10 GB úložiště v cloudu

Další užitečné aplikace

Pokud trávíte spoustu času u počítače, možná zapomínáte dodržovat pitný režim. Právě s touto činností vám pomůže Pitný režim Pohoda. Další kvalitní a užitečnou aplikací v žebříčku je WizTree. Tento program přehledně zobrazuje využití místa na vašem pevném disku. Lehce budete moci identifikovat největší soubory a složky a případně místo uvolnit. Majitelům počítačů se systémem Windows 8 lze pak nabídnout program Classic Start 8, která přináší rozšíření velmi podobné nabídce Start ze starších verzí tohoto systému. A pokud Windows 8 nemáte, ale chtěli byste si vyzkoušet rozhraní Metro, tak si stáhněte aplikaci WinMetro.

Sledujete-li naše pravidelné přehledy nejstahovanějších aplikací, pak si jistě nenechte ujít také souhrnný článek o nejčastěji stahovaných aplikacích na Stahuj.cz v roce 2012.

Autor článku