Hlavní navigace

Preview IE10 pro Windows 7 je zde

Microsoft dnes konečně uvolnil alespoň slíbenou Release Preview IE10 pro nejrozšířenější Windows 7. Doposud si nejmodernější verzi IE mohli užívat pouze majitelé "Osmiček", což svědčí o tom, že Win 7 je pro Microsoft spíše hrozbou než prioritou.
Martin Tábor

Sdílet

Desátá verze Internet Exploreru byla krátce po začátku svého vývoje začleněna přímo do systému Windows 8, v rámci něhož také probíhalo její další testování a ladění. Řada lidí se tak bála, aby pro tři roky staré Windows 7 vůbec IE10 dostupný byl. Microsoft se navíc k této problematice dlouho nevyjadřoval a první oficiální zmínka s konkrétnějším datem byla do světa vypuštěna až po uvedení Windows 8 na trh. Je tak jasně vidět, že nové „Osmičky“ představují pro Microsoft prioritu číslo jedna a veškeré programátorské úsilí bylo směrováno právě k nim.

IE10 Preview pod Windows 7

Od dnešního dne je tak alespoň Preview IE10 dostupná i dlouhým zástupům uživatelů  oblíbených „Sedmiček“, kteří si mohou stáhnout již i českou variantu pro 32 či 64 bitový systém. Nutností je však nainstalovaný servisní balíček SP1. Internet Explorer 10 by měl nabídnout na tři roky starém systému opět mnohonásobně lepší podporu moderních webových technologií, vyšší bezpečnost i rychlost. Z hlediska podpory technologií se přitom jedná o zcela shodný prohlížeč jako pod Windows 8, přičemž aktuální RP se zdá již dostatečně stabilní. Na první pohled si tak většina uživatelů všimne možná pouze hranatějších záložek, které si alespoň RP verze přinesla s sebou i do prostředí „oblého“ Aera.

Zdroj: neowin.net

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty