Hlavní navigace

Pošťák Thunderbird opět v hlavním vývojovém proudu

Standardním e-mailovým klientům tak trochu zvoní hrana a přesně v tomto duchu donedávna smýšlela Mozilla. Vlastně všechny zdroje směrovala k webovému prohlížeči a "pošťáka" předala na starost komunitě. Thunderbird teď dostane výrazný upgrade.
Martin Tábor

Sdílet

Zatímco Firefox se poměrně zdárně vyvíjí a konkuruje svým největším rivalům jako Google Chrome či Edge, na poštovního klienta Thunderbird se v posledních letech tak trochu zapomnělo. Ano, stále vycházejí nové verze číselně shodné s Firefoxem, ale ve skutečnosti se do pošťáka dostávají novinky jen velmi pozvolna a technologické zemětřesení, které prodělal v minulém roce Firefox, nenastalo vůbec. Přitom „desktopovým“ aplikacím ještě neodzvonilo, a i když hodně lidí používá webová rozhraní s push notifikacemi, i Windows 10 obsahují novou aplikaci Pošta. Ostatně, mít všechny e-mailové účty na jednom místě někdy neškodí.

Mozilla Thunderbird 58 beta 3

Proč tedy házet flintu do žita a firemní desktopy přenechat Outlooku a ty domácí aplikaci z Windows Store. Thunderbird má za sebou dlouhý vývoj, ale udržet program aktuální není vůbec snadné. Aktuálně se počítá s rozšířením vývjářského týmu, jenž dostane za úkol vyčistit kód od různých jazyků (C++, JavaScript, XUL a XPCOM). Tak aplikaci připraví na začlenění nejmodernějších technologií z Firefoxu. Konkrétně půjde o nový Mozilla engine (pohánějící pošťáka i prohlížeč), o nové uživatelské rozhraní Photon a nahrazení doplňků XUL novými WebExtensions.

Zdroj: mozilla.org

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty