Hlavní navigace

Pokud jedna plocha nestačí

Pokud jste zvyklí spouštět spoustu aplikací zároveň, možná oceníte nástroj, který ve spuštěných oknech udělá trochu pořádek. Co takhle šikovného správce, který rozšíří vaši plochu?
Stahuj.cz 2. 4. 2008

Sdílet

Co se základního uživatelského rozhraní Linuxu týče, je jen málo věcí, které by jim uživatelé Windows mohli závidět. Mezi ty hlavní patří možnost přepínání mezi plochami. I když i v tomto panují spory. Někteří si nemohou multidesktopové prostředí vynachválit, jiní mu nepřijdou na jméno.

Pokud si chcete užívat rozšíření na více ploch i na svých Windows a přitom zbytečně nezaplácávat místo na disku, vyzkoušejte miniaturní open source prográmek VirtuaWin. Místo jedné standardní plochy budete mít najednou k dispozici hned několik dalších, na nichž můžete spouštět aplikace a uvolnit tak zaplněné spodní liště.

Nastavení aplikace

Nastavení aplikace

Na rozdíl od většiny linuxových distribucí probíhá přepínání mezi plochami nejen prostřednictvím klávesových zkratek, ale také jen jednoduchým natlačením ukazatele myši na okraj displeje. Po nastaveném zpoždění (pokud vůbec nějakém) plocha automaticky přeskočí na vedlejší ve směru umístění kurzoru.

Menu po kliknutí myši na ikony v liště

Menu po kliknutí myši na ikony v liště

Máte-li chvilku, určitě stojí za to si možnosti aplikace po instalaci v klidu projít. Program totiž nabízí spoustu šikovných nastavení, která mohou výrazně zpříjemnit vaši práci s virtuálními plochami.

Závěr

Kromě standardního instalačního balíčku je VirtuaWin k dispozici i ve verzi pro přenosná média. Pokud se tedy stanete na virtuálních plochách závislí, stačí si zmiňovanou modifikaci umístit na přenosný flashdisk a kdekoliv vytáhnout z kapsy, připojit k počítači a fungovat „ve více dimenzích“.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty