Hlavní navigace

Playstation 4 zatím stále v nedohlednu

Současná generace konzolí začíná podle mnohých povážlivě přesluhovat. Jenže firmy se nemají k uvedení nových. Sony například pro Playstation 3 počítá s desetiletým životním cyklem, který skončí v roce 2016.
David Sillmen 31. 5. 2011

Sdílet

V minulé generaci konzolí se počítalo s životním cyklem pěti let. Dlouho se mělo za to, že tento cyklus bude dodržen a že v této době se na trhu začnou objevovat nové konzole. Ale až na Nintendo o nové velké konzoli nikdo nemluví. Zdá se tedy, že životní cyklus bude v této generaci povážlivě prodloužen.

Playstation 3 Slim

Sony například nedávno mluvila o tom, že Playstation 3 bude mít životní cyklus deset let. To by znamenalo, že její podpora skončí v roce 2016, možná i později. Nejpozději v té době by se přitom měl objevit Playstation 4.

Důvodem, proč výrobci konzolí a Sony zejména, prodlužují životnost aktuální generace konzolí, je skutečnost, že do jejího vývoje nasypaly obrovské prostředky, které se vrací velmi pomalu. Playstation 3 byl do značné míry revolučním přístrojem, jenže vysoké očekávané prodeje se nedostavily.

Podle Sony už vývoj Playstation 4 nebude tak drahý, protože bude dále rozvíjet rozvíjet technologie Playstation 3.

Zdroj: PCW

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty