Hlavní navigace

Platforma Google Tango je na světě. Prvním kompatibilním smartphonem se stal Lenovo Phab 2 Pro

Martin Tábor

O projektu Tango bylo zatím slyšet méně, i když jde možná o zajímavější novinku než Google Cardboard. Jde rovněž o zprostředkování jiné reality, avšak rozšířené, nikoli virtuální. Pakliže obě technologie spojíte, získáte vlastně velmi levné HoloLens.

Sdílet

Rozdíl mezi virtuální a rozšířenou realitou je poměrně zásadní. Zatímco ta první vytváří zcela umělý svět, druhá je mnohem zajímavější a nejspíše má i větší potenciál. Rozšířená realita vkládá do běžného světa další objekty, které by se v ideálním případě měly zobrazovat jako reálné. Technologie jde zatím využít minimálně v herním průmyslu, ale stranou nestojí rozhodně ani školství nebo možnosti nového ovládání elektroniky a přístupu k informacím. Google Tango vyžaduje od smartphonu kromě minimálně tři kamerky, přičemž jedna patří běžnému fotoaparátu, druhá dokáže zjistit umístění objektů vůči sobě navzájem a třetí sleduje pohyb.

Lenovo PHAB2 Pro – Google Tango

Jediným kompatibilním telefonem je tak zatím zmíněný Lenovo Phab 2 Pro. Na Play Storu však již Google vytvořil speciální sekci s kompatibilními aplikacemi. Aktuálně můžete technologii Tango využít třeba k návrhu nového zařízení pokoje – v aplikaci jednoduše vložíte do obrazu nové objekty, které se při pohybu kamerou odpovídajícím způsobem pohybují a mění velikost. Tango již z podstaty svého fungování umí s určitou přesností změřit velikost objektů, takže se Googlu později můžete zeptat třeba na velikost poličky, když v obchodě kupujete televizi. Tango je zatím zcela nové, ale potenciál má zřejmě obrovský. Časem tak může jít o nový mainstream, kterým jsou dnes běžné digitální (mobilní) fotoaparáty.

Zdroj: google.com, lenovo.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty