Hlavní navigace

Piráti přelstili aktivaci Windows 7

David Procházka

Internetoví hackeři opět ukázali své schopnosti a po měsíci prodeje operačního systému Windows 7 přelstili jeho inovovaný aktivační proces. Znovu se tak rozhořel boj mezi vydavatelem tohoto operačního systému a komunitou hackerů.

Sdílet

Ač Microsoft zapracoval na způsobu aktivace operačního systému Windows 7 a od předchozí verze systému se v této komponentě leccos změnilo, netrvalo ani měsíc, a hackeři našli skulinu, kterou lze tento aktivační proces oklamat. Dle slov Microsoftu jde o stav dočasný, podobným praktikám prý výrobce učiní brzkou přítrž. K prolomení aktivačního procesu využívají hackeři dva softwarové nástroje. Oba nástroje využívají triku, kdy jsou schopny operačnímu systému Windows 7 namluvit, že byl správně aktivován.

Dále tyto programy zabraňují zobrazování ikon, obrazovek a hlášení o nelegální kopii Windows 7, tyto obrazovky a dialogy se bez milosti zakazují a uživatelé nelegálního Windows jsou tak těchto informací zproštěni. Bude zajímavé sledovat, jak Microsoft na tyto praktiky hackerů zareaguje. Zhruba před dvěma lety začal Microsoft ve Windows Vista využívat technologii WGA (Windows Genuine Advantage) pro ověření pravosti systému, postupně tuto technologii zavedl v rámci aktualizací také do staršího Windows XP. Ve Windows 7 nahradil tento způsob technologií WAT (Windows Activation Technologies). Jak vidno, nešlo však zatím pro hackery o žádnou složitou překážku v jejich nelegálním počínání.

Zdroj: Computerworld.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty