Hlavní navigace

Pátá verze Foxit Readeru

Společnost Foxit Corporation vydala pátou majoritní verzi svého prohlížeče PDF dokumentů. Zahrnuto je množství novinek od kompletní změny vzhledu až po vylepšení podpory práce s formuláři.
Martin Tábor

Sdílet

Program Foxit Reader představuje již delší čas jednu z nejkvalitnějších alternativ "oficiálního" prohlížeče Adobe Reader, přičemž v současné době disponuje více než sto miliony uživatelů. Oproti svému robustnějšímu bratříčkovi se však vyznačuje malou velikostí i relativně nízkými nároky na systémové zdroje. Zároveň však zachovává, pro většinu případů, více než dostatečnou míru funkcionality.

 

Foxit Reader 5.0

Poslední verze s sebou přináší podporu nových technologií a rozvíjí některé z již přítomných. Namátkou můžeme zmínit možnost jednoduchého exportu celého obsahu dokumentu do textového formátu, zvýšení bezpečnosti za přispění funkce Safe Mode, umožňující zablokování spouštění scriptů v otevíraných souborech, podpora práce s XFA formuláři a v neposlední řadě též zcela přepracované okno aplikace, které nyní disponuje skinovatelností a nabídkami ve stylu Microsoft Ribbon, jenž se poprvé objevil v kancelářském balíku MS Office 2007 a pravděpodobně má před sebou světlou budoucnost v ekosystému budoucí verze Windows.

Změna stylu

Kompletní seznam nových vlastností je k dispozici na stránkách výrobce.

Zdroj: foxitsoftware.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty