Hlavní navigace

Oracle zastavil vývoj komerčního Open Office

Společnost Oracle v krátké zprávě oznámila, že končí s vývojem komerční větve open source kancelářského balíku Open Office. Do budoucna se o projekt bude starat už jen komunita, která se s Oracle dostávala do konfliktu.
David Sillmen 19. 4. 2011

Sdílet

Dobře obeznámení lidé to věděli několik týdnů dopředu, nyní je to oficiální – společnost Oracle končí s vývojem a podporou komerční větve open source kancelářského balíku Open Office. Firma v tiskové zprávě zároveň sdělila, že Open Office bude do budoucna projektem, o který se bude starat pouze jeho komunita. Podle Oracle už probíhá proces předávání informací a nástrojů důležitým členům komunity, aby mohl vývoj pokračovat pokud možno bez problémů.

Pravdou je, že Oracle měl s Open Office poněkud jiné záměry než komunita. Obě strany se tak stále častěji dostávaly do konfliktu. Členové komunity nebyli spokojeni se stavem Open Office, a tak například demonstrativně odcházeli. Oracle nemínil ustoupit ze svého stanoviska, že bude ve vývoji pokračovat svým směrem. To ale bylo pro komunitu nepřijatelné. Zřejmě i proto se Oracle nakonec rozhodl vycouvat.

Zdroj: PCGH

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty