Hlavní navigace

Oracle uvolnil Java 7 Update 11

Společnost Oracle vydala další update pro šestou "sérii" Javy. Ten přináší po delší době jako obvykle především dlouhou řadu opravených bezpečnostních chyb, a proto by si ji měl každý uživatel nainstalovat co možná nejrychleji.
Martin Tábor

Sdílet

Java je dnes jednou z nejrozšířenějších IT technologií, za což jistě vděčí např. své přirozené multiplatformitě a přitom relativně širokým možnostem využití. Nachází se téměř na všech více či méně exotických operačních systémech, a to od klasických desktopů, serverů až po mobilní zařízení, kde si již dávno vydobyla rovněž velmi dobré postavení. I z tohoto důvodu je však odjakživa jednou z problematických stránek Javy bezpečnost, jelikož je tato platforma trvale vystavena značnému tlaku ze strany vývojářů škodlivého software.

Java na Oracle.com – ilustrační obrázek

Poslední záplata šesté řady tak opravuje opět několik již dříve zjištěných bezpečnostních rizik, z nichž lze zmínit chybu CVE-2013–0422. Kromě toho bylo upraveno nastavení úrovně bezpečnosti z „Medium“ na „High“, což ve svém důsledku povede k častějšímu zobrazení dialogu, ve kterém uživatel musí potvrdit spuštění aplikace. Ve skutečnosti se tak totiž nadále bude dít u každého nepodepsaného Java appletu nebo Java Web Start aplikace. Důležitý update je možné provést buďto přes ovládací panel Javy nebo stažením a nainstalováním nejnovějšího sestavení.

Zdroj: oracle.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty