Hlavní navigace

Opera VPN míří na iPhone a iPad. Můžete si vybrat libovolnou národnost

Když při surfování narazíte na nekompromisní sdělení, že video či služba není v zemi dostupná, ještě nemusíte zoufat. Tento problém může vyřešit třeba aplikace Opera VPN, která je nově dostupná i v iOS.
Martin Tábor 12. 5. 2016

Sdílet

Dnes je poměrně běžné, že velké firmy poskytují internetové služby jen v omezeném počtu zemí, i když technicky by provozu nic moc nebránilo. Leckdy právní problém tak zkrátka vyřeší zablokováním IP adres jiných zemí. Toto omezení mohou např. nastavit i jednotliví autoři YouTube videí. Pakliže obsah chcete vidět bez toho, abyste jezdili na dovolenou, stačí obvykle změnit právě svoji IP.

Opera VPN – propagační video

K tomu jde využít i anonymizační síť Tor, ale proč v tomto případě chodit na komára s kladivem. Mnohem pohodlnější cestou je software Opera VPN, který je navíc zdarma a můžete si přímo vybrat svoji údajnou polohu (USA, Kanada, Německo, Nizozemsko, Singapur). VPN je součástí Opery pro desktop, ale na iOS se jedná o samostatnou aplikaci, která může pod falešnou IP směrovat veškerý datový tok ze systému. Bonusem je schopnost blokovat reklamy a omezit sledování pohybu na internetu.

Zdroj: opera.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty