Hlavní navigace

Opera Mini nejoblíbenější u majitelů iPhone

David Sillmen

Opera před několika týdny uvolnila svůj prohlížeč Mini také pro chytré telefony. A jak se zdá, nejpopulárnější je mezi uživateli iPhonů. Možná je to ale dáno i počtem majitelů těchto telefonů.

Sdílet

Mobilní internetový prohlížeč Opera Mini 5 má oproti svým konkurentům hned několik zajímavých funkcí. Tak například předrenderovává webové stránky a snaží se je načítat z nejrychlejších dostupných serverů v blízkosti uživatele. Webové stránky jsou pak v komprimované podobě zaslány na mobil, což významně šetří přenesená data, ale i baterku, roamingové náklady či nároky na výkon procesoru. Opera Mini 5 je už několik týdnů dostupná pro platformy Java, BlackBerry, iPhone OS, Windows, Symbian a Android.

<p>&#160;</p>

V prvních týdnech rozšiřování Opera Mini 5 byl největší zájem o prohlížeč zaznamenán ze strany majitelů iPhonů. Ve Spojených státech amerických je tak ve statistikách Opery na prvním místě před konkurenčním BlackBerry. Celosvětově je pak iPhone na třetím místě stastik stahovanosti Opera Mini 5. Celosvětové statistice totiž dominují přístroje Nokia a Sony Ericsson. Kromě iPhonu drží všechna místa v první dvacítce právě přístroje těchto značek.

Zdroj: OSI

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty