Hlavní navigace

Opera Mini je stále využívanější

David Procházka

Společnost Opera Software informovala, že v lednu tohoto roku využívalo její prohlížeč Opera Mini více než 50 milionů uživatelů. Jedná se tak o meziroční nárůst 150 % a současně o překonání významného mezníku.

Sdílet

Společnost Opera je přesvědčena, že za tímto růstem je zejména technologie komprese dat, která umožňuje zrychlit prohlížení webových stránek na mobilních zařízeních, protože je dokáže zmenšit pro přenos až o 90 % a snížit tak i poplatky za přenesená data. Jestliže uživatelé nedisponují měsíčními datovými paušály, pak je tento program skoro nutností. Podle pravidelně vydávané studie Mobile Web report používalo v loňském říjnu prohlížeč Opera Mini 39,6 milionu uživatelů, přičemž v září to bylo 35,6 milionu a v srpnu 31,9 milionu.

Po uvedení prohlížeče Opera Mini trvalo celých 28 měsíců, než nasbíral prvních 10 milionů uživatelů. Nyní mu na získání stejného množství příznivců stačily jen tři měsíce. Popularita prohlížeče Opera činí mobilní přístup k webu atraktivnější pro stále více lidí. Analytici jsou přesvědčeni, že již v roce 2013 překoná v celosvětovém měřítku při přístupu k webu počet používaných mobilů klasické počítače. Nejnovější výzvou pro společnost Opera Software bude prosazení svého mobilního browseru na smartphonech iPhone, neboť podle komentátorů je pravděpodobné, že Apple se k tomuto kroku nepostaví příliš vstřícně.

Zdroj: Opera

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty