Hlavní navigace

Opera Mini 5.1 uvolněna pro Windows Mobile

David Procházka

Mobilní prohlížeč Opera má na mobilních platformách velmi dobrou pověst a usadila se prakticky na všech dostupných moderních chytrých mobilech. Opera Software nyní vydala nejnovější zjednodušenou verzi Opery také pro Windows Mobile.

Sdílet

U Windows Mobile je Opera velmi vhodnou a také často využívanou alternativou k standardně předinstalovanému Internet Exploreru. Jeho užití má pro uživatele nejen značná bezpečnostní rizika, ale také neposkytuje zdaleka tolik funkcí, jako Opera. Standardně zařazuje Operu do svých firmware zejména společnost HTC, která ve světě podporuje platformu Windows Mobile zdaleka nejvíce. Opera Mini ale není klasická Opera. Jde o zjednodušenou verzi tohoto prohlížeče, který je vhodný zejména pro pomalejší zařízení, kde tzv. velká Opera nefunguje tak svižně, jak by si uživatel představoval. Vykreslovací jádro je u této odlehčené verze situováno na serveru, kdežto větší Opera Mobile jej má integrováno v programu.

 

Odlehčenou verzi Opery si řada uživatelů oblíbila. Nová verze populárního mobilního webového prohlížeče pro mobilní platformy společnosti Microsoft nabízí několik významných vylepšení, zejména pak:

  • možnost nastavení jako výchozího prohlížeče
  • podpora pro zařízení s většími obrazovkami
  • vylepšené rozložení stránky a písma
  • podpora automatické rotace displeje na základě integrovaného gravitačního senzoru
  • pokročilé možnosti nastavení

Opera Mini 5.1 je k dispozici pro Windows Mobile 2003 SE, 5.x a 6.x. Chcete-li stáhnout tuto nejnovější verzi, pak je nejsnazší, když do svého stávajícího mobilního prohlížeče zadáte adresu http://m.opera.com a provedete přímé stažení a instalaci.

Zdroj: IntoMobile

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty