Hlavní navigace

Opera Mini 5 beta - plnohodnotný mobilní prohlížeč

Lukáš Voříšek

Společnost Opera vydala novou verzi oblíbeného prohlížeče pro mobilní zařízení s označením Opera mini 5 beta. A jedná se opravdový pokrok. V nové verzi nám nabídne správce hesel, panely a mnoho dalších vylepšení.

Sdílet

Společnost Opera tvůrce stejnojmenného, velmi oblíbeného prohlížeče vypustila do světa betaverzi mobilního prohlížeče Opera mini. Nová verze nese označení Opera mini 5 beta, ale již tato první betaverze je plně funkční a posouvá mobilní prohlížení zase o krok kupředu.

A co nám nová mobilní Opera nabídne? Všechny důležité a pro tento prohlížeč charakteristické funkce, jako je komprimace stránek, rychlost a přehledné rozhraní zůstali zachovány a přibylo několik užitečných funkcí navíc.

Vlevo ukázka panelů pro více běžících stránek, vpravo rychlý přístup nahrazující homepage

Mezi ty nejpodstatnější změny patří doposud chybějící správce hesel, speed dial (rychlý přístup), panely pro více otevřených stránek najednou, hezčí design a vylepšené ovládání pro dotykové přístroje.

Další obrovskou výhodou je, že pro využívání prohlížeče Opera mini nemusíte být vlastníkem tzv. chytrého telefonu, ale stačí přístroj podporující javu.

Betaverze je již dostupná ke stažení a to přes mobilní telefon na stránce m.opera.com/next, nebo přímo do počítače zde.

Zdroj: Opera.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty