Hlavní navigace

Opera Coast: třetí norský prohlížeč pro Android

Opera na desktopech sice nijak neboduje, zato na mobilech a smartphonech se již tradičně cítí mnohem lépe. Právě pro Android dnes existují dokonce dva různé prohlížeče Opera a brzy přibude třetí.
Martin Tábor 3. 3. 2016

Sdílet

Operu pro mobily známe od dob Java ME aplikací pro první telefony s barevným displejem, kde představovala asi nejlepší mobilní prohlížeč. Zvláště ve srovnávní s tím, co nabízela většina výrobců přímo ve firmwaru telefonu (tyto aplikaci leckdy zvládaly jen WAP). Opera Mini přinesla na „hloupé“ mobily skutečný web a navíc i úsporu dat díky poměrně ojedinělé technologii Opera Turbo. S nástupem iOS a Androidu nastala éra plnohodnotných aplikací a browserů i na přenosných zařízeních, ale Opera se stále drží.

Opera Coast

Vedle norských softwarových počinů jako Opera Mini, Opera a speciální utility Opera Max pro šetření FUP teď přichází i Opera Coast pro Android. Tuto variantu Opery prozatím znali jen uživatelé iOS, kam svým designem výborně zapadá a vlastně jde hlavně o design. Coast se více než novátorskými technologiemi pyšní neotřelým uživatelským rozhraním, které je svižné a možná i trochu revoluční. Na Androidu pak bude renderovacím jádrem standardní Blink, ale UX není důležité o nic méně. Nejlepší výklad zřejmě poskytne přiložené video.

Zdroj: opera.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty