Hlavní navigace

Opera 32 se snaží zaujmout novým logem i animovanými tématy

Společnost Opera se "zoufale" snaží získat širší uživatelskou základnu a v nové verzi 32 tomu má napomoci třeba řada poutavých animovaných motivů. Kromě jiného konečně opět přibyla i synchronizace hesel.
Martin Tábor

Sdílet

Mladší historie prohlížeče Opera je asi obecné známa. Jak se ukázalo, začít vytvářet „staronový“ prohlížeč na zcela jiném základě není vůbec snadná a rychlá záležitost. Verze 15 tak před několika lety zcela přetla kontinuitu vývoje, a i když tak „Opera“ získala mnohem modernější základ v podobě kódu Chromia, většina věcí z původně velmi bohaté funkcionality vzala za své. Zúžený tým norských vývojářů se tak do dnešních dnů snaží novou Operu alespoň přiblížit původním vlastnostem a zároveň srovnat krok s konkurencí. Opera potřebovala šetřit, a tak se před zastaráváním ochránila tím, že vývoj nejsložitější součásti de facto svěřila Googlu.

Animovaná témata pro Operu 32

Podpora technologií a kompatibilita je tak díky přechodu na Chromium (jádro Blink) na velmi dobré úrovni, avšak pro prohlížeč to není vše. A teď již k verzi 32 – novinkou je sychnronizace hesel, záložek, nastavení a otevřených listů. Toto již podporovala starší verze 11.50 z roku 2011, ale důvod k radosti to je. Na úvodní obrazovku si můžete vybrat animované pozadí z bohaté a působivé galerie. Další „novinkou“ je pak reklama při otevření anonymního režimu – Opera koupila společnost SurfEasy, a tak upozorňuje na její stejnojmenný produkt. SurfEasy vytváří šifrovaný VPN kanál, kterým můžete bezpečně přenášet data mezi počítači. Bezplatná varianta podporuje ovšem jen 5 počítačů a vyčerpat můžete 500 MB dat.

Zdroj: opera.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty