Hlavní navigace

Opera 11.61: konečně plně použitelná?

Vyšla další aktualizace webového prohlížeče Opera, která tentokrát nepřináší nic jiného než větší stabilitu a opravy problémů s bezpečností. Právě proto by však uživatelé neměli s instalací nové verze otálet.
Martin Tábor 25. 1. 2012

Sdílet

Přestože v současné době pravděpodobně již většina přívrženců prohlížeče norské společnosti Opera Software ASA netrpělivě hledí kupředu k dlouho slibované a pravidelně odkládané verzi dvanácté, vývojáři přišli s první opravnou verzí původně neplánované řady 11.6. Při pohledu na seznam vyřešených problémů je však zřejmé, že tak činí správně a uživatelé musí být za aktuální minor update vděční. Výčet chyb je skutečně dlouhý a kromě odstranění několika bezpečnostních rizik uvádí především opravy spojené s chybami v GUI.

Opera 11

Pro představu stačí uvést jen několik odstraněných problémů:

  • pád Opery při zavření panelu a současně otevřené nabídce „hvězdičky“ v adresním řádku,
  • sporadicky nemožné uzavření různých dialogů,
  • pád aplikace při nastavování hlavního hesla k uloženým formulářovým údajům,
  • možnost pádu při otevření nového panelu kliknutím na odkaz,
  • některé ovládací prvky ve specifických případech vůbec nereagovaly.

Množství oprav se například týká i vestavěného e-mailového klienta. Z charakteru odstraněných problémů je zřejmé, že se poměrně závažné nedostatky týkaly i zcela běžně užívaných funkcí a mohly tak značně negativně ovlivnit uživatelskou zkušenost. Současné sestavení by tak snad mělo většinu dětských neduhů vyřešit.

Zdroj: opera.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty