Hlavní navigace

Office Online: nová webová kancelář od Microsoftu?

V poslední době se Microsoft zřejmě pustil do přejmenovávání alespoň části svého širokého portfolia. I když k upuštění od názvu SkyDrive byl zřejmě donucen, v případě chystaných Office Online jde o něco zcela jiného.
Martin Tábor 13. 2. 2014

Sdílet

Na základě soudního rozhodnutí musí Microsoft v současných dnech opustit název SkyDrive a namísto něho pro svůj cloud zavést „etiketu“ OneDrive. Momentálně se zdá, že něco podobného potká i současné Office Web Apps, avšak s tím rozdílem, že tato změna bude nejspíše spjata pouze s novou „dobrovolnou“ marketingovou strategií. Podle různých informací se hovoří o názvu Office Online v Microsoftu již dlouho, a to z důvodu, že pro uživatele zní toto pojmenování jednoduše mnohem lépe než současné Office Web Apps. Jejich bezplatná varianta webové kanceláře od Microsoftu je v současné době dostupná zdarma v rámci SkyDrive, avšak musí bojovat se silnou konkurencí v podobě Google Drive (Docs).

Nedávno inovovaná podoba Office Web Apps
 

Mnohem zajímavější zprávou je však to, že ke změně názvu by možná mohlo dojít i v souvislosti s uvolněním Office 16, což bude nástupce aktuálních Office 2013 (interně 15). MS Office 2013 totiž přišly s poměrně radikálním vylepšením GUI (i HW akcelerace apod.), ale asi hlavním nedostatkem je absence dotykového rozhraní pro „Metro“ ve Windows 8.x. To je pro účely propagace nové platformy značný handicap, a tak je vcelku pravděpodobné, že ani Office se nevyhnou rychlé vývojové vlně a nová verze (upgrade) dorazí poměrně brzy. Asi čirou spekulací je pak to, že aktualizaci Office může Microsoft svázat i s příchodem Windows 8.1 GDR 1 již někdy v březnu či dubnu letošního roku.

Zdroj: zdnet.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty