Hlavní navigace

Office 2016 Preview je k dispozici pro Windows

Martin Tábor

Pár dnů po Office 2016 Preview pro Mac dorazila kancelářská novinka i do Windows. Zatím jde o ukázku pro úzký okruh testerů, ale i tak je již k dispozici třeba více motivů nebo inteligentní řádek vyhledávání.

Sdílet

Zatímco poslední verze Office pro Mac je pět let stará, Office 2013 nebo 365 pro Windows je stále poměrně svěží software. Přesto Microsoft chystá Office 2016, jehož ukázkovou verzi si nyní již také může každý stáhnout. Prozatím se však jedná o alpha sestavení určená především firemním IT profesionálům apod. Jak jsme měli sami možnost vyzkoušet, stabilita opravdu nestojí za moc a pád aplikací je na denním hodinovém pořádku. Dalším faktem, který svědčí proti běžnému využívání, je jen malý počet nových funkcí, jichž však bude postupně cca po měsíci s novými buildy přibývat.

Office 2016 Preview pro Windows

Aktuální Office 2016 tak zatím obsahuje jen několik nových motivů vzhledu, přičemž celkový výčet je takovýto:

  • Barevný,
  • Světle šedý,
  • Středně šedý,
  • Tmavě šedý,
  • a Bílý.

Defaultní vzhled je „Barevný“ a týká se i výše přiloženého screenshotu. Další praktickou novinkou je vyhledávací políčko v záhlaví s inteligentním našeptáváním. Prakticky jakoukoli funkci tak lze dopátrat již napsáním několika písmen. Nejvíce aktualizovanou aplikací je  asi e-mailový klient Outlook, jenž nově umožňuje třeba přihlášení k účtům s vícefázovým ověřením atd. Office 2016 bude určen pro systémy od Windows 7 výše a předplatitelé Office 365 budou mít upgrade zdarma (resp. v ceně předplatného).

Zdroj: office.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty