Hlavní navigace

Oculus Rift a 3DoF: Virtuální realita v 3D křesle

V showroomu Alza.cz se objevila nová atrakce. Brýle Oculus Rift a křeslo, které se naklání a vytváří tak skoro dokonalou iluzi jízdy na horské dráze. Připravené jsou i pytlíky, pokud by vás iluze přemohla.
Coudy 4. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vyzkoušet si virtuální realitu pomocí Oculus Rift a křesla 3Dof může v showroomu Alza.cz již každý. Pro zájemce je připojena jednoduchá trať simulující jízdu na horské dráze. Nevýhodou je fakt, že jde o jednu z prvních 3D ukázek pro křeslo a brýle a tak grafická stránka ukázky je na úrovni počítačů z dob dávno minulých.

Oculus Rift

Oculus oproti dříve uniklým snímkům zapracoval především na ergonomii, takže 3D brýle jsou mnohem lehčí než předchozí verze a lépe sedí na hlavě. Vývojáři si dali za cíl vytvořit konstrukci, o které po nasazení už nebudete vědět a virtuální realita vás tak zcela pohltí. Brýle pokryli lehkou a prodyšnou látkou, kterou částečně nahradili dřívější celoplastovou konstrukci. Ta se utahuje po stranách pomocí pásků se suchým zipem.

Oculus využívá dvojici OLED displejů s celkovým rozlišením 2160 × 1200 pixelů. Součástí prodeje, by měly být i nastavitelná sluchátka pro dokonalý 3D zvuk. Integrovaná sluchátka půjde ovšem odepnout a použít svá vlastní. Modernizací prošla i snímací kamera, která je nyní v mnohem hezčím designu na vysokém podstavci. 

Do běžného prodeje by se sluchátka měla dostat v prvním kvartálu příštího roku a cena bohužel nebyla dosud stavena. Více informací se dozvíte v následujícím videu.

VIDEO: Vyzkoušeli jsme za vás Oculus Rift a křeslo 3DoF

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty