Hlavní navigace

Nový prohlížeč pro iOS z dílen AVG

Martin Tábor

Internetová bezpečnost je stále důležitějším pojmem nejen na "klasických" počítačích, ale i na přenosných zařízeních s mobilními systémy. Společnost AVG přišla s novým prohlížečem pro iOS, který by měl úroveň zabezpečení opět o něco pozvednout.

Sdílet

Nový produkt společnosti AVG nese název AVG Safe Browser a zatím je bohužel určen pouze pro operační systém iOS od verze 4.3 výše. V tom je zahrnuta optimalizace jak pro iPhone či iPod, tak iPad. Aplikaci nabízí AVG všem uživatelům mobilního systému z dílen Applu zdarma a oproti vestavěnému prohlížeči nabídne některé prvky, které by měly skutečně dopomoci ke zvýšení bezpečnosti daného zařízení i uživatele.

AVG Safe Browser

Jednou z hlavních technologií je tzv. LinkScanner z dílny AVG, který dopředu kontroluje odkazy a vyhodnocuje bezpečnost stránek, na něž se chcete ubírat. Pří jakémkoli podezření vyskočí hláška s upozorněním, kde je možné zůstat na aktuální stránce nebo přejít na daný odkaz i za cenu zvýšeného rizik. V nastavení browseru je poté ještě mnoho možností pro volby soukromí apod. Dozajista mnohem početnější skupina majitelů zařízení s Androidem zatím bohužel AVG Safe Browser k dispozici nemá, avšak pro tuto platformu společnost na konci listopadu zase aktualizovala svůj běžný antivirový program.

Zdroj: apple.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty