Hlavní navigace

Nový Google Chrome 45 méně plýtvá s RAM

Google Chrome má hned od počátku své existence několik hlavních atributů. Kromě vysoké rychlosti jsou to bohužel ruku v ruce i nemalé nároky na operační paměť. Aktuální verze to však mění.
Martin Tábor

Sdílet

Nejnovější Google Chrome 45 přináší pochopitelně více novinek, ale jednou z těch hlavních bude nejspíš mnohem efektivnější nakládání s operační pamětí. Kdo má např. jen 4 GB RAM (v mnohem horším případě 2 GB), jistě ví, co se v případě jejího nedostatku stane. Zvláště při otevírání nových a nových záložek v Google Chrome lze jednoduše dospět do fáze, kdy počítač prakticky přestane reagovat a jedinou možností je obvykle časově náročnější pokus o zavření některých panelů nebo studený restart PC.

Google Chrome 45

U Chromu je to zkrátka daň za rychlé prohlížení a zpracování JavaScriptu. I tak se u Chromu 45 podařilo vývojářům údajně snížit nároky na operační paměť v průměru o 10 až 20 procent oproti předešlé verzi, což je doslova skvělý úspěch. Při prohlížení webu tak budou mít uživatelé opět volnější ruce.

Průběh stahování (Chrome 45 vs. Chrome 44)

Další změny se týkají především bezpečnosti, ale zcela stranou nezůstalo ani uživatelské rozhraní. Obrázek výše ilustruje např. novou podobu dialogu stahování s modrou kružnicí, což je ale možná méně přehledné řešení než zřetelně podbarvená ikonka níže. Bezpečnostních chyb bylo opraveno celkem 29 a šťastným nálezcům tak přistálo na účtech v součtu 40.500 dolarů.

Zdroj: google.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty