Hlavní navigace

Nový Google Chrome 45 méně plýtvá s RAM

Martin Tábor

Google Chrome má hned od počátku své existence několik hlavních atributů. Kromě vysoké rychlosti jsou to bohužel ruku v ruce i nemalé nároky na operační paměť. Aktuální verze to však mění.

Sdílet

Nejnovější Google Chrome 45 přináší pochopitelně více novinek, ale jednou z těch hlavních bude nejspíš mnohem efektivnější nakládání s operační pamětí. Kdo má např. jen 4 GB RAM (v mnohem horším případě 2 GB), jistě ví, co se v případě jejího nedostatku stane. Zvláště při otevírání nových a nových záložek v Google Chrome lze jednoduše dospět do fáze, kdy počítač prakticky přestane reagovat a jedinou možností je obvykle časově náročnější pokus o zavření některých panelů nebo studený restart PC.

Google Chrome 45

U Chromu je to zkrátka daň za rychlé prohlížení a zpracování JavaScriptu. I tak se u Chromu 45 podařilo vývojářům údajně snížit nároky na operační paměť v průměru o 10 až 20 procent oproti předešlé verzi, což je doslova skvělý úspěch. Při prohlížení webu tak budou mít uživatelé opět volnější ruce.

<p>&#160;</p>

Průběh stahování (Chrome 45 vs. Chrome 44)

Další změny se týkají především bezpečnosti, ale zcela stranou nezůstalo ani uživatelské rozhraní. Obrázek výše ilustruje např. novou podobu dialogu stahování s modrou kružnicí, což je ale možná méně přehledné řešení než zřetelně podbarvená ikonka níže. Bezpečnostních chyb bylo opraveno celkem 29 a šťastným nálezcům tak přistálo na účtech v součtu 40.500 dolarů.

Zdroj: google.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty