Hlavní navigace

Nový Firefox 51 upozorní na nezabezpečené přihlašování a přehraje FLAC

Martin Tábor

Nadace Mozilla dokončila Firefox 51, který tak míří ke svým uživatelům. Nabídne bezpečnější přihlašování, podporu javascriptového API WebGL 2 a přehrávání zvuku v bezeztrátové kvalitě.

Sdílet

Mozilla již stihla vydat první mini aktualizaci 51.0.1, která tentokrát překvapivě neřeší bezpečnostní problémy, ale stabilitu. Firefox 51 měl totiž problémy s některými rozšířeními a pod Windows nefungovala geolokace. Funkce jinak zůstanou až do 52. verze stejné – plánována je na polovinu března a půjde o ESR. Praktickou novinkou současného vydání je upozornění v adresním řádku, které se týká nezabezpečených webových stránek s přihlašovacím formulářem. Samotný protokol HTTP totiž umožňuje, aby si vaše přihlašovací údaje po cestě z vašeho PC na server kdokoli přečetl.

Mozilla Firefox 51 – nezabezpečené přihlašování

Další novinka nebude jen vidět, ale spíše slyšet. Jedná se o podporu bezztrátového audio formátu FLAC, který by měl nabídnout kvalitnější poslechový zážitek. Skutečně v neposlední řadě se stal Firefox 51 také průkopníkem v podpoře javascriptového API WebGL 2. Mezi prohlížeči spustil defaultně podporu jako první a s implementací je také nejdále. WebGL 2 umožňuje tvořit 3D obsah přímo pro webové prohlížeče a jeho možnosti poměrně záživně ilustruje např. toto dílko.

Zdroj: mozilla.org

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty