Hlavní navigace

Nový Creative Suite 5 od Adobe představen

20.dubna 2010 proběhla v pražském hotelu Clarion konference Creative Future 2010 k představení balíku Creative Suite 5. Společnost Adobe pojala celou akci ve velkém a k vidění toho bylo opravdu mnoho. My se s vámi podělíme o to nejzajímavější.
Lukáš Voříšek 26. 4. 2010

Sdílet

Setkání kreativních profesionálů, běžných uživatelů, partnerů a dalších příznivců kreativních technologií proběhlo 20. 4. 2010 při příležitosti uvedení Adobe Creative Suite 5 na český trh. CS5 je balík produktů, který je zaměřen na tvorbu moderního interaktivního obsahu pro návrháře a vývojáře. Nová verze je navíc v mnohém revoluční. Přináší nové nástroje,  efektivnější postupy a výrazný nárůst rychlosti díky nativnímu 64-bit kódu, vylepšené GPU akceleraci a spolupráci s výrobci hardwaru. 

Před vchodem do hlavního sálu prezentovali své produkty především hardwarový výrobci. Za zmínku stojí např. stánek Applu, kde si každý mohl vyzkoušet nejnovější produkty řady iMac a k radosti mnohých i iPad. Dále pak profesionální tablety od firmy Wacom a pracovní stanice od Lenova. K vidění zde byl i první Photoshop na počest 20. výročí od vydání první verze.

 Vlevo iMac s Magic Mouse, vpravo rekordně prodávaný tablet iPad.

 

Plně funkční Macintosh 2 s první verzí Photoshopu. 

Celá konference připomínala jeden velký workshop se spoustou vsuvek a ukázek funkcí jednotlivých produktů. Nejvíce prostoru dostal Photoshop, na jehož nové "revoluční" funkce se můžete podívat v tomto článku: Adobe Photoshop CS5: video a ceny . Za zmínku dále stojí nový nástroj pro grafiky Flash Catalyst umožňující tvorbu interaktivního obsahu a jeho rozhýbání bez nutnosti znalostí programování. V neposlední řadě pak zaujala sada služeb CS Live obsahující užitečné nástroje pro testování webových stránek, spolupráci na projektech a mnoho dalšího.

Vlevo v pozadí hlavní scéna. Vpravo Tom Krcha Platform Evangelist v roli cool vědce předváděl ty nejzábavnější věci (na obrázku rozšířená realita ve Flashi).

Creative Suite 5 v číslech

CS5 bude dostání v pěti různých edicích. V nejobsáhlejší z nich (Master Collection) naleznete 15 produktů, od Photoshopu přes Flash Builder po After Effects. Celý balík je naprogramován cca 90 mil. řádky kódu. Obsahuje 250 nových funkcí a spoustu dalších vylepšení.

Cena má být o 30% lepší, než tomu bylo dříve a mnohé jistě potěší, že české verze mají být levnější než všechny ostatní! Samotný Photoshop by měl stát kolem 16000 a pro studenty slušných 6000Kč. Nejdražší z balíků Master Collection vyjde na cca 55000Kč, což vzhledem k profesionálním funkcím a širokému využití není vůbec špatné.

Všechny balíky lze zatím pouze předobjednat. Oficiální vydání je naplánováno na druhou polovinu května tohoto roku.

Konference byla velmi zajímavá a zájem o ní obrovský. Již několik dní před konáním byla akce plně obsazena a šlo se registrovat jen na pořadník. Pokud jste se akce nemohli zúčastnit nezoufejte, stejná akce proběhne 27. dubna 2010 v hotelu Danube v Bratislavě. V nejbližší době bude oznámeno několik workshopů, na které se můžete zdarma registrovat zde: http://www.adobe.com/cz/akce/cf2010/ .

Za použité fotografie děkujeme Ondrovi Košťálovi z PCTuningu

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty