Hlavní navigace

Nový český rekord: e-shopy za jeden den inkasovaly 700 milionů

Martin Tábor

Internetové nákupy jsou v plném proudu, ale vrchol letošních Vánoc je asi za námi. Asociace pro elektronickou komerci informovala o novém historickém rekordu, který nastal v pondělí 14. prosince.

Sdílet

Asociace pro elektronickou komerci (APEK) byla založena již v roce 1998 a aktuálně sdružuje 340 firem, podnikatelů a odborníků v elektronickém obchodu. Měla by být tedy schopna poskytnout relativně vypovídající statistiky o ekonomice a vývoji internetového obchodování v ČR a letošní rok se zdá být výjimečným. Podíl internetové komerce stále roste, avšak období Vánoc pak představuje doslova zlaté žně, ostatně jako i v běžným obchodech. APEK samozřejmě nesdružuje všechny obchodníky – jejich seznam je veřejně dostupný.

Ilustrační obrázek

V roce 2013 v ČR představovaly internetové tržby cca 7 procent celkové maloobchodní útraty zákazníků a minulé pondělí (14. 12. 2015) zřejmě zaznamenala elektronická komerce historický vrchol. Zákazníci si nechali poslat na dobírku či zaplatili kreditními kartami zboží v hodnotě přes 700 milionů Kč, a to v rámci jednoho jediného dne. Vyšší částka dle prognóz už v letošním roce nepadne, i když po Štědrém dnu začínají obvyklé slevy a výprodeje. Obecně vzato stále platí trend rostoucího podílu e-shopů na trhu.

Zdroj: apek.cz

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty