Hlavní navigace

Nový Adobe Flash 14 a AIR 14

I když jsou prohlížeče stále schopnější, Flash zatím zvládá zemětřesení ustát a na webu si drží výsadní postavení. Právě uvolněná major verze přináší nové funkce a i z důvodu bezpečnosti by měl každý aktualizovat co nejrychleji.
Martin Tábor

Sdílet

Dávno pryč jsou doby, kdy Flash představoval vlastně jedinou široce dostupnou technologii pro tvorbu interaktivních webových stránek. Limity JavaScriptu se po stránce funkcí i výkonu posunuly za pár let neuvěřitelně daleko a dnes představuje kombinace technologií HTML5 a JavaScript leckdy optimální řešení i pro velmi složité projekty. Odpadají potíže s multiplatformitou a aplikace jsou funkční i na širší škále mobilních zařízení. I tak je Flash stále hojně využíván a je k tomu i řada pádných důvodů. V určitých případech je totiž vývoj jednodušší, rychlejší a levnější. Pravdou je, že možnosti obou platforem jsou si stále blíže, ale Flash někdy nabídne třeba i nižší vytížení procesoru, což je velkým benefitem zvláště u přenosných počítačů, kde na vytížení CPU úzce navazuje výdrž akumulátoru.

Správce nastavení přehrávače Flash Player 14

Nedostatkem Flashe, jako ostatně všech zásuvných modulů, ovšem bývalo i bezpečnostní riziko, plynoucí z pozdní aktualizace. Tento problém byl však částečně eliminován, když prohlížeče Google Chrome a Internet Explorer 10–11 (pod Windows 8.x) integrovaly Flash jako nedílnou součást browseru. V případě IE se k Vám tak nová verze dostane jako aktualizace přes Windows Update a Chrome si stáhne nové sestavení „celého“ prohlížeče. Pakliže jste ovšem zapřísáhlými uživateli Firefoxu nebo kterékoli jiné „surfovacího“ aplikace, z licenčních důvodů musíte Flash nainstalovat do systému odděleně. Adobe Flash i AIR 14 obsahují kromě vylepšené kompatibility, výkonu a nástrojů pro práci s grafikou pochopitelně i celou sadu opravených chyb, a tak je nejlepší provést aktualizaci ručně co nejdříve.

Zdroj: thenextweb.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty