Hlavní navigace

Nové aplikace od Facebooku míří na Windows Store

S Windows Storem to pořád není tak růžové, jak by být mohlo, ale snad se pomalu zlepšuje. Posledním důležitým přírůstkem jsou nové aplikace Facebook, Facebook Messenger a Instagram, který této sociální síti rovněž patří.
Martin Tábor 4. 5. 2016

Sdílet

Windows Store je velkým tématem od prvních zmínek o Windows 8, ale do dnešních dnů se Microsoftu nepodařilo obchod s aplikacemi uspokojivě naplnit. Firmy s dodáním vlastních aplikací váhají kvůli marginálnosti mobilního systému od Microsoftu, ale částečně i proto, že se čekalo na dobu, kdy platforma trochu vyzraje. Původně asi skutečně nebylo prozřetelné, vložit prostředky do vývoje Windows 8 aplikací – systém nikdo nepoužíval a SDK pro současné Windows 10 je o takový kus dál, že byste kód stejně mohli/museli z větší části přepsat.

Facebook Messenger pro Windows 10

Otázkou je, jestli mobilní Windows někdy uspějí (v blízké době asi ne), ale Windows Store se stává konečně smysluplný i na desktopu. Když se firmy k napsání aplikace odhodlají, díky technologii UWP bude navíc dostupná na všech zařízeních a případně i Windows 10 Mobile. Ve Windows Storu tak aktuálně přistál nový Facebook a Messenger. Umí vše, co byste očekávali, ale zapomenout bohužel musíte videohovory. Oproti tomu, Instagram vyšel sice jako UWP, ale jen pro Windows 10 Mobile. Těžko říci, proč hovory podporuje i webové rozhraní a aplikace z Windows Store ne, nicméně nových smajlíků a lajků si užijete dosyta.

Zdroj: facebook.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty