Hlavní navigace

Notebook za dvě stovky

K opravdu ojedinělému kroku se chystají ve druhé nejlidnatější zemi světa - Indii. Jedna z místních společností se rozhodla, že bude prodávat notebooky za opravdu lidovou cenu. Deset dolarů.
David Sillmen 2. 2. 2009

Sdílet

Snižování cen na technologickém trhu funguje neustále. Obzvlášť když je finanční krize. Prodejní ceny všeho možného tak padají opravdu nízko, ale přece jen – každý výrobce hardware má nějakou tu hranici rentability. To ale zjevně neplatí absolutně. V Indii má totiž být představen notebook, který bude stát neuvěřitelných deset dolarů. To je v přepočtu něco málo přes dvě stě korun. Tedy tolik, co zaplatíte za dva lístky do kina. Zatím prý produkce stojí zhruba dvacet dolarů, ovšem to se jedná o prototypy. Jakmile notebook přejde do produkce masové, bude ho možné prodávat za deset dolarů. 

Je otázkou, jak takový laptop může být vybaven. Něco nám říká, že to žádný zázrak nebude. V médiích se zatím objevily pouze zprávy, o tom, že bude obsahovat 2 GB RAM. To se nám ale zdá jako chybná interpretace a spíše bychom řekli, že bude disponovat flash diskem o kapacitě 2 GB. Produkce těchto notebooků je součástí indického vzdělávacího a osvětového programu. Takže nečekejte, že se v dohledné době něco takového dostane i k nám. To by se ta krize musela pořádně prohloubit…

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty