Hlavní navigace

Nepostradatelní pomocníci

Coudy

V dnešním článku se podíváme na nový projekt s názvem Pebblebee Finder. Pokud velmi často ztrácíte klíče, či různé předměty, nebo snad se Vám zatoulává Váš domácí mazlíček, následující články tak budou určeny přímo pro Vás.

Sdílet

Pebblebee Finder

Prvním projekt, na který se podíváme v dnešním článku, nese název Pebblebee FInder. Cílovou skupinou jsou ti, kteří neustále něco zapomínají. Každý to jistě zná ten pocit, kdy nějakou důležitou věc někam položil, či ztratil a aktuálně ji nutně potřebuje a nemůže ji najít. Právě tady na tyto případy cílili autoři projektu, kteří vyvinuli malý přívěšek, se kterým již nikdy nic nebude ztraceno. Jednou z hlavních výhod má být vyměnitelná baterie a nestane se tak jako u konkurence, že výrobek za rok, či dva budete muset vyhodit.

Pebblebee byl vyvíjen zhruba čtyři roky a jako hlavní bod byla snaha potencionálním uživatelům poskytnout pěkný design, maximální dosah a právě vyměnitelnou baterii. Vnější plášť je tak vyroben z kvalitní chirurgické nerezové oceli, která v sobě jednoduše skloubí elegantní vzhled a odolnost. Polohu či pozici Pebblebee indikuje nejen hlasité pípání, ale také blikání LED diod. Jak jste si jistě všimli přívěšky, budou k dostání v několika barvách a to konkrétně stříbrné, černé a zlaté.

Jak to celé funguje? Přívěsek obsahuje hlasitý bzučák, který se umí rozeznít až 85 decibely a zároveň po propojení s aplikací na mobilním zařízení umožňuje jak najít klíčenku tak i poté samotné mobilní zařízení, se kterým je spárováno. Uváděný dosah je zhruba šedesát metrů ve volném prostranství a jeho akumulátor CR2032, který je vyměnitelný má vystačit zhruba na rok běžného provozu. Samozřejmě, že přívěsek funguje i bez samotné aplikace. Rozměry samotného výrobku jsou 30 × 9 milimetrů.

Projekt v současnosti stále běží, ale již teď je jisté, že to bude velký úspěch. Tvůrci požadovanou částku 10 000 USD (asi 244 000 Kč) pět dnů před koncem překročili již více než patnáctinásobně, což znamená že aktuálně je vybráno již více než 150 000 USD od více než 2 200 uživatelů Kickstarteru. Aktuálně je možné přispět částkou 29 dolarů, za kterou obdržíte jeden kus produktu. Na výběr bude černé, růžově zlaté a stříbrné provedení. K ceně je nutné připočítat ještě poštovné ve výši 5 dolarů, takže vás přívěšek vyjde v přepočtu na asi 830 Kč. Opět platí, čím více kusů nakoupíte, tím bude výsledná cena jednoho kusu menší. Zahájení dodávek je plánováno na září tohoto roku.

Pebble 2

V druhé části dnešního článku se podíváme na pokračování úspěšného projektu hodinek Pebble a to konkrétně na nové tři modely Pebble 2, 2+ a verze Core. Pebble Time neměly na trhu příliš velkou konkurenci až do dubna 2015, kdy kalifornská firma Apple v Americe a dalších vybraných státech zahájila prodej chytrých hodinek Apple Watch.

Pebble Core jsou osazeny funkcemi pro monitorování sportovních aktivit, ale tvůrci mysleli i na to, že skoro každý velmi rád během své sportovní aktivity poslouchá nějakou hudbu a tvůrci tak nepozapomněli na 4 gigabity pevného uložiště, na které si lze synchronizovat 500 až 1000 skladeb ze Spotify. Další velmi dobrou zprávou je podpora Bluetooth, při které je možné poslouchat při sportování hudbu také pomocí bezdrátových sluchátek. Samozřejmostí je pak také zabudovaná GPS, díky tomu tak nepotřebujete již mít u sebe běžný smartphone. Pebble Core zvládne samozřejmě monitoring základních údajů jako je průměrná, či nejvyšší rychlost, uražená vzdálenost nebo čas. Je to v podstatě jednoduchá klíčenka s klipem. Velmi zajímavá je i také podpora bezdrátové nabíjení, podpora 3G sítí a Wi-Fi, díky které je zde možnost zabudování nouzové funkce. Core pravidelně měří vaši aktivitu ve dne i v noci a vytváří nejrůznější statistiky. Na plně nabitou baterii vydrží v provozu až devět hodin. Díky tomu si může majitel v případě nesnází zavolat pomoc. 

Pebble 2 vzešly ze staršího modelu Pebble Classic a disponují stejným designem i velikostí černobílého e-ink displeje o velikosti 1,26 palce o rozměrech 39,5 × 30,2 × 9,8 mm. Funkce zůstávají nezměněny a novinkou je odolné sklíčko Gorilla Glass, senzor pro měření tepu a vestavěný mikrofon. Výdrž baterie by měla být zhruba 7 dnů.

Pebble Time 2 jsou v podstatě jen vylepšené Pebble Steel. Mají rámeček z nerezové oceli a plastový pásek, který je možné za příplatek vyměnit za kožený nebo kovový. Hodinky o rozměrech 40,5 × 37,5 × 10,8 mm jsou nově vybaveny 1,5" barevným displejem s rozlišením 200 × 228 pixelů. U této lepší verze s barevným displejem by pak měla baterie vydržet zhruba 10 dnů.

Všechny 3 varianty Pebble by měly být schopné vydržet potápění do 30 metrové hloubky. Pebble Core mají stát od 69 dolarů a na výběr bude ze 2 barev. Dostupné budou od ledna 2017. Pebble 2 mají startovat na 99 dolarech (cca 2400 Kč bez daně). Na výběr bude z 5 barev a dostupnost má být v září 2016. Pebble Time 2 pak začínají na 179 dolarech (cca 4100 Kč bez daně) a bude výběr ze 3 barev s dostupností v listopadu 2016. Aktuálně na celý projekt přispělo přes 66 000 členů a celkem se vybralo 12,8 milionu USD.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty